Dla Amerykanów jedyną okazja do jego spożycia były wtedy wyjazdy zagranicę, w tym również do Włoch. To właśnie tam podróżujący Amerykanie poznając nowe, nieznane dotąd alkohole poznali Campari. I choć Włosi traktowali je jako dodający siły i energii napój, Amerykanie uznali go za doskonały dodatek do posiłków. Włoscy barmani, aby zyskać jeszcze większą rzeszę amerykańskich turystów, stworzyli drinka na bazie Campari, z dodatkiem czerwonego wermutu, aby go nieco osłodzić. To właśnie za sprawą pierwszych wielkich fanów tego koktajlu powstała jego nazwa, Americano.

Do samodzielnego wykonania Americano

40 ml Campari,
40 ml czerwonego słodkiego wermutu,
woda mineralna.

Szklankę należy najpierw wypełnić lodem, wlać do niej oba alkohole, a w razie potrzeby całość dopełnić woda mineralną i wymieszać. Brzegi szklanki, aby drink wyglądał estetycznie i smakowicie, można udekorować plasterkami lub ćwiartką limonki, ewentualnie cytryny.

Znacie inny przepis na tego drinka? Podzielcie się nim w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCosmopolitan – drink
Następny artykułKurczak w galarecie – przepis

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here