Drinki Gin z tonikiem - przepis

Gin z tonikiem – przepis

-

Popularna wersja to 40 lub 50 ml ginu dopełnionego tonikiem w szklance typu long. Wersje zatwierdzone mówią o proporcjach 1:2, 1:3, 1:1, 2:3 lub nawet 2:5, gdzie gin jest oczywiście pierwszą wartością. Drink zawsze podawany jest z limonką, ilość zależna jest również od barmana i od nas samych.

Drink ten jest tak znany, że czasami jego nazwa jest skracana do G&T. Według legendy, dzięki G&T Wielka Brytania zdobyła Indie. Drinka wymyślili podobno żołnierze armii brytyjskiej i, jeśli wierzyć opowieści, uratował ich on przez malarią w Indiach. Żołnierze zawdzięczali to tonikowi, a raczej chininie, którą tonik zawiera. Historia od początku, a nie od środka wyglądała rzekomo tak: żołnierze mieli brać chininę – lek zabezpieczający przez malarią. Ponieważ nie była najlepsza, dodawali do niej gin, a do tego wszystkiego gazowaną wodę mineralną.

Po tych wydarzeniach gin, w zestawieniu z tonikiem, zyskał popularność i sympatię. Wcześniej był uważany za tani alkohol dla najniższych sfer. Z tamtego okresu pochodzi dziwne przekonanie, a raczej podobno pochodzi, iżby dla osób inteligentnych przeznaczona była brandy lub koniak, zaś gin dla – jak można się domyślać – tych inteligentnych mniej. Przeczy temu cała list sław, które uwielbiają gin z tonikiem. Jest to bardzo filmowy drink, często pojawiający się na ekranie.

Podawany jest w różnych szklankach. Najczęściej jest to szkło typu long. Zależnie od proporcji, dobrze jest jednak dobrać adekwatne szklanki. Mogą to być old fashioned, kieliszki koktajlowe, collinsy. Nie polecałabym koniakówek.

Znacie inny przepis na gin z tonikiem? Podzielcie się nim!

Poprzedni artykułKoktajl owocowy – przepis
Następny artykułHedging walutowy
Jolanta Chabik

Jolanta Chabik - jest korektorem, dokumentalistą, czasami redaktorem. Wcześniej pracowała w radiu na stanowisku dziennikarza muzycznego i prezentera, a również dla portali o tematyce kulturalnej, informacyjnej i lifestylowej. Kulinaria to jej hobby i wielka pasja.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Gotuję, bo lubię to robić. Piekę, bo lubię zapach, jaki wypełnia wtedy kuchnię. Gotowanie odstresowuje mnie, pomaga się zrelaksować. A pisanie o tym - utrwalić te smaki. W kuchni, tak samo jak smak, liczy się zapach i kolor, a również "architektura" kulinarnego dzieła. Nie ma rzeczy nieważnych. Dzięki odpowiednim dodatkom każda potrawa, nawet najbardziej banalna, może smakować zupełnie inaczej i każda może zrobić wrażenie. Kuchnia to zmysły. A zmysły nie kłamią.

Kiedy nie gotuję, pojawiam się tu i tam. Ćwiczę jogę. Przeglądam ulubione blogi. Spaceruję o zmierzchu. Szukam inspiracji w książkach, filmach, w życiu. Spotykam się z przyjaciółmi, bo ludzie są najlepszą inspiracją - także tą kulinarną. Słucham muzyki. Piję kawę, herbatę lub wino, zależnie od pory dnia. Szukam wszędzie nowych smaków. Nie boję się eksperymentów, zwłaszcza kulinarnych. Moim typem jest włoska kuchnia, pełna pomidorów, oliwek, pachnąca bazylią. Włoska kuchnia, szwedzki design, nowojorki styl - to rzeczy idealne. Bo ideał kryje się w prostocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Muffinki z owocami – przepis

Muffinki, czyli tradycyjne angielskie babeczki podawane na słodko, stanowią doskonały dodatek do kawy czy herbaty. Najsmaczniejsze muffinki można wykonać latem i jesienią, kiedy sklepowe półki i stragany aż uginają się od owoców, które stanowią doskonały składnik smacznym i słodkich muffinek.

Niedoczynność tarczycy w ciąży – wpływ na dziecko

Kobieta, która planuje zajść w ciążę, bądź też jest już w ciąży, powinna wykonać różne badania, które mają na celu ocenę stanu jej zdrowia, wczesne wykrycie ewentualnych patologii, wdrożenie odpowiedniego leczenia. Takie działanie jest niezmiernie ważne, gdyż pozwala zapobiec potencjalnym późniejszym skutkom przeoczonych chorób.

Zobacz też

Wpływ masażu na skórę

Skóra pokrywa ciało człowieka. Składa się z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Jej liczne receptory nerwowe dają możliwość kontaktowania się ze światem zewnętrznym za pośrednictwem pochodzących z niego bodźców. Masaż poprzez różnorodne zabiegi manualne oddziałuje na całą powierzchnie ciała człowieka.

Jak umeblować niewielki przedpokój?

W ciasnych przedpokojach niejednokrotnie trzeba pójść na aranżacyjne kompromisy. W wielu sytuacjach wystarczy jednak dobry plan, by już od...

Dlaczego modele do sklejania to idealne hobby dla dorosłych?

Modele do sklejania to nie tylko zabawa dla dzieci, ale również dla dorosłych. To fascynujące hobby, które pozwala na...

Może Cię zainteresuje: