Drinki Gin z tonikiem - przepis

Gin z tonikiem – przepis

-

Popularna wersja to 40 lub 50 ml ginu dopełnionego tonikiem w szklance typu long. Wersje zatwierdzone mówią o proporcjach 1:2, 1:3, 1:1, 2:3 lub nawet 2:5, gdzie gin jest oczywiście pierwszą wartością. Drink zawsze podawany jest z limonką, ilość zależna jest również od barmana i od nas samych.

Drink ten jest tak znany, że czasami jego nazwa jest skracana do G&T. Według legendy, dzięki G&T Wielka Brytania zdobyła Indie. Drinka wymyślili podobno żołnierze armii brytyjskiej i, jeśli wierzyć opowieści, uratował ich on przez malarią w Indiach. Żołnierze zawdzięczali to tonikowi, a raczej chininie, którą tonik zawiera. Historia od początku, a nie od środka wyglądała rzekomo tak: żołnierze mieli brać chininę – lek zabezpieczający przez malarią. Ponieważ nie była najlepsza, dodawali do niej gin, a do tego wszystkiego gazowaną wodę mineralną.

Po tych wydarzeniach gin, w zestawieniu z tonikiem, zyskał popularność i sympatię. Wcześniej był uważany za tani alkohol dla najniższych sfer. Z tamtego okresu pochodzi dziwne przekonanie, a raczej podobno pochodzi, iżby dla osób inteligentnych przeznaczona była brandy lub koniak, zaś gin dla – jak można się domyślać – tych inteligentnych mniej. Przeczy temu cała list sław, które uwielbiają gin z tonikiem. Jest to bardzo filmowy drink, często pojawiający się na ekranie.

Podawany jest w różnych szklankach. Najczęściej jest to szkło typu long. Zależnie od proporcji, dobrze jest jednak dobrać adekwatne szklanki. Mogą to być old fashioned, kieliszki koktajlowe, collinsy. Nie polecałabym koniakówek.

Znacie inny przepis na gin z tonikiem? Podzielcie się nim!

Poprzedni artykułKoktajl owocowy – przepis
Następny artykułHedging walutowy
Jolanta Chabik

Jolanta Chabik - jest korektorem, dokumentalistą, czasami redaktorem. Wcześniej pracowała w radiu na stanowisku dziennikarza muzycznego i prezentera, a również dla portali o tematyce kulturalnej, informacyjnej i lifestylowej. Kulinaria to jej hobby i wielka pasja.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Gotuję, bo lubię to robić. Piekę, bo lubię zapach, jaki wypełnia wtedy kuchnię. Gotowanie odstresowuje mnie, pomaga się zrelaksować. A pisanie o tym - utrwalić te smaki. W kuchni, tak samo jak smak, liczy się zapach i kolor, a również "architektura" kulinarnego dzieła. Nie ma rzeczy nieważnych. Dzięki odpowiednim dodatkom każda potrawa, nawet najbardziej banalna, może smakować zupełnie inaczej i każda może zrobić wrażenie. Kuchnia to zmysły. A zmysły nie kłamią.

Kiedy nie gotuję, pojawiam się tu i tam. Ćwiczę jogę. Przeglądam ulubione blogi. Spaceruję o zmierzchu. Szukam inspiracji w książkach, filmach, w życiu. Spotykam się z przyjaciółmi, bo ludzie są najlepszą inspiracją - także tą kulinarną. Słucham muzyki. Piję kawę, herbatę lub wino, zależnie od pory dnia. Szukam wszędzie nowych smaków. Nie boję się eksperymentów, zwłaszcza kulinarnych. Moim typem jest włoska kuchnia, pełna pomidorów, oliwek, pachnąca bazylią. Włoska kuchnia, szwedzki design, nowojorki styl - to rzeczy idealne. Bo ideał kryje się w prostocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Lakierowanie włosów – poradnik

Dawniej lakiery kojarzyły się nam się ze sztywnymi i koszmarnymi fryzurami. Wynika to z faktu, iż kiedyś lakiery służyły tylko do usztywnienia fryzury, a ponadto zawierały większe polimery. Obecnie cząsteczki, z których składa się lakier są tak małe, iż włosy nimi spryskane, nadal można rozczesywać i modelować.

Pięć modeli klasycznych butów męskich, które na pewno spodobają się fanom elegancji

Najlepiej czujesz się w garniturach, koszulach i innych eleganckich...

Zobacz też

Kto może dostać emeryturę pomostową?

Zgodnie z Ustawą z dnia 19 grudnia 2008 r. o emeryturach pomostowych (Dz. U. Nr 237, poz. 1656) dla osób wykonujących pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze przewidziany jest szczególny rodzaj świadczenia emerytalnego, jakim jest emerytura pomostowa.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: