Drinki Drinki z absyntem - przepisy

Drinki z absyntem – przepisy

-

Absynt można pić w sposób ortodoksyjny, podany z wodą, rozcieńczony, słodzony. Można pić go po prostu przelany przez cukier. Absynt podpalony, wstrząśnięty to sposób picia – wbrew swojej sławie – nietypowy, a nawet potępiany przez smakoszy absyntu. Impreza czy spotkanie, w czasie których będziemy pili podpalany absynt, szybko się skończy. Dlatego proponuję drinki. Drinki z absyntem są wyraziste w smaku, ale można stworzyć naprawdę zaskakujące połączenia.

Pierwszym ciekawym połączeniem jest ABC. Prosty drink, składający się z absyntu, Blue Curacao i cytrynowej lemoniady w proporcji 1:1:2. Drink podajemy na lodzie w wąskiej, wysokiej szklance. Świetny do sączenia przez cały wieczór.

Dobrym pomysłem jest zestawienie ziołowego absyntu z ziołowym ginem.

Będą potrzebne:

20 ml ginu,
20 ml Jacka Danielsa,
15 ml absyntu.

Należy wlać alkohole do szkła typu old fashioned na jedną kostkę lodu. Podobnie jak drink powyżej, ten również można spokojnie sączyć przez cały wieczór. Jest mocny, bardzo wyraźnie ziołowy, męski.

Nieco bardziej subtelną wersją będzie połączenie absyntu z brandy.

– 20 ml brandy, – 10 ml absyntu, – 10 ml Triple Sec, – 15 ml wódki.

Należy wlać alkohole na jedną kostkę lodu do szklanki koniakówki. Drink nazywa się Latająca Twierdza. Jest dość łagodny i kobiecy w smaku, trzeba jednak pamiętać, że w jego skład wchodzą ciężkie alkohole.

Czy macie swój ulubiony przepis na drink z absyntem? Podajcie nam go w komentarzu.

Jolanta Chabik

Jolanta Chabik - jest korektorem, dokumentalistą, czasami redaktorem. Wcześniej pracowała w radiu na stanowisku dziennikarza muzycznego i prezentera, a również dla portali o tematyce kulturalnej, informacyjnej i lifestylowej. Kulinaria to jej hobby i wielka pasja.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Gotuję, bo lubię to robić. Piekę, bo lubię zapach, jaki wypełnia wtedy kuchnię. Gotowanie odstresowuje mnie, pomaga się zrelaksować. A pisanie o tym - utrwalić te smaki. W kuchni, tak samo jak smak, liczy się zapach i kolor, a również "architektura" kulinarnego dzieła. Nie ma rzeczy nieważnych. Dzięki odpowiednim dodatkom każda potrawa, nawet najbardziej banalna, może smakować zupełnie inaczej i każda może zrobić wrażenie. Kuchnia to zmysły. A zmysły nie kłamią.

Kiedy nie gotuję, pojawiam się tu i tam. Ćwiczę jogę. Przeglądam ulubione blogi. Spaceruję o zmierzchu. Szukam inspiracji w książkach, filmach, w życiu. Spotykam się z przyjaciółmi, bo ludzie są najlepszą inspiracją - także tą kulinarną. Słucham muzyki. Piję kawę, herbatę lub wino, zależnie od pory dnia. Szukam wszędzie nowych smaków. Nie boję się eksperymentów, zwłaszcza kulinarnych. Moim typem jest włoska kuchnia, pełna pomidorów, oliwek, pachnąca bazylią. Włoska kuchnia, szwedzki design, nowojorki styl - to rzeczy idealne. Bo ideał kryje się w prostocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

mPay – jak działa mobilny portfel?

We wszystkich punktach handlowo-usługowych oznaczonych logiem mPay możemy płacić za nasze zakupy telefonem komórkowym. Aby skorzystać z takiej możliwości, musimy najpierw posiadać wirtualną portmonetkę w serwisie operatora płatności – mPay. W tym celu musimy się najpierw zarejestrować na stronie operatora.

Służebność mieszkania

Ze służebnością mieszkania, rozumianą jako ograniczone prawo rzeczowe pozwalające na obciążenie danej nieruchomości na rzecz konkretnej osoby fizycznej, spotkać się można zazwyczaj przy okazji darowizny domu czy lokalu dokonanej przez rodziców na rzecz dzieci.

Zobacz też

Jak się zachować w teatrze?

Teatr jest miejscem zobowiązującym do zachowania zasad elegancji i dobrego wychowania. Już sam strój ubierany do teatru podpowiada, że reguły są podobne do tych, które zachowuje się w oficjalnych sytuacjach.

Biżuteria z grawerem dla kobiet szukających ozdób jedynych w swoim rodzaju

Damska biżuteria z grawerem cieszy się ogromną popularnością wśród pań w każdym wieku. Kobiety uwielbiają ubrania i ozdoby, które...

Jak umeblować niewielki przedpokój?

W ciasnych przedpokojach niejednokrotnie trzeba pójść na aranżacyjne kompromisy. W wielu sytuacjach wystarczy jednak dobry plan, by już od...

Może Cię zainteresuje: