Fitness Jak ćwiczyć na stepperze?

Jak ćwiczyć na stepperze?

-

Zwykłe – dwa ruchome stopnie z kolumną, bez żadnych ulepszeń.

Skomputeryzowane – posiadające komputer, który mierzy czas, ilość pokonanych stopni, tempo, zużycie energii oraz tętno.

Mini stepper – posiada tylko podstawę do ćwiczeń – pedały. Niektóre mini steppery posiadają również linki, dzięki którym można trenować mięśnie rąk.

– Niektóre steppery, zwykłe, jak i mini steppery posiadają funkcję skrętu na boki, dzięki czemu możemy ćwiczyć dodatkowo mięśnie brzucha oraz talii. Można również spotkać taki o regulowanej wysokości pedałów.

Ćwiczenia na stepperze pozwolą Ci wyrzeźbić mięśnie nóg, bioder, pośladków, dodatkowo ćwiczone są mięśnie zewnętrzne i wewnętrzne ud. Wyszczuplają sylwetkę i nogi, podnoszą pupę, jednocześnie budując zgrabne mięśnie.

Ćwiczenia na stepperze pozwalają usunąć cellulit z ud i pośladków, poprawią krążenie krwi w organizmie i nie obciążają stawów. Dzięki regularnym treningom pozbędziesz się nadwagi, ponieważ ćwiczenia te przyspieszają spalanie tłuszczu oraz przyspieszają metabolizm organizmu. Ćwiczenia na stepperze mogą wykonywać wszyscy, ponieważ jest on bezpieczny dla stawów i bezpieczny w użyciu, podczas treningu nie jesteśmy narażeni na kontuzje i urazy. Podczas około 10-minutowego treningu o średniej intensywności Twój organizm jest w stanie spalić do 100 kalorii.

Jak ćwiczyć?
Aby zyskać widoczne efekty potrzebna jest systematyczność, pozytywne nastawienie oraz odpowiedni czas wykonywania ćwiczeń. Należy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu, po przeszło 20 minut. Efektywnie jednak będzie, gdy będziemy trenować co drugi dzień po 40 minut. Jeśli jesteś osobą początkującą, rozpocznij trening od wolnego tempa i 20 minut ćwiczeń na stepperze. Przed każdym dłuższym treningiem należy się rozgrzać, dlatego przed wejściem na stepper maszeruj kilka minut w miejscu, rozruszaj wszystkie kończyny, następnie wejdź na stepper i w wolnym tempie ćwicz około 15 minut. Po tym czasie możesz zwiększyć intensywność treningu. Około 10 minut przed końcem, zmniejsz tempo, aby organizm ochłonął.

Ćwicząc na stepperze należy przybrać wyprostowaną pozycję ciała, napiąć mięśnie brzucha, wyprostować plecy i trzymać lekko ugięte w kolanach nogi.

Zobacz serię ćwiczeń na stepperze – YouTube:

Znacie jakieś inne fajne ćwiczenia na steperze? Podzielcie się nimi.

Sylwia Załuńska

Sylwia Załuńska – absolwentka Studium Zdrowia i Urody, instruktorka rekreacji ruchowej. Fitness to jej praca i wielka pasja. Jej przepis na zdrowie to aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie. Wegetarianka od 7 lat.

 

Nasz specjalista pisze o o sobie:

Od zawsze lubiłam sport, w ćwiczeniach fitness zakochałam się od pierwszych zajęć. Zawsze staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami dotyczącymi sprzętu na siłowni czy nowych form zajęć.

Swoją wiedzę i doświadczenie staram się jak najgorliwiej przelewać na papier i dzielić się nią ze wszystkimi zainteresowanymi.

Prowadzę zdrowy i aktywny tryb życia,  egzystuję w zgodzie z naturą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ile zarabia dietetyk?

Moda na zdrowie odżywianie wśród Polaków trwa i coraz więcej osób zgłasza się do dietetyków po indywidualnie dobrany jadłospis. Ile doradcy żywieniowi zarabiają we współczesnych czasach? Czy opłaca się zostać dietetykiem?

Leasing lombardowy – informacje

Leasing to rodzaj umowy zawieranej pomiędzy dwoma podmiotami gospodarczymi – finansującym i korzystającym. Charakterystykę umowy leasingu tworzy jej odpłatny charakter i określony umownie czas trwania. Kwestie związane z leasingiem są regulowane w kodeksie cywilnym. W obrocie gospodarczym funkcjonują obecnie różne rodzaje leasingu - jednym z nich jest leasing lombardowy. Co zatem wyróżnia umowę leasingu oraz co to jest leasing lombardowy? Przedstawiamy najważniejsze zagadnienia.

Zobacz też

Jak wykonać masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny polega na dotykaniu ciała za pomocą technik: głaskania, rozcierania i ugniatania mięśni obolałych oraz napiętych. Ma to na celu rozluźnienie masowanego obszaru, zmniejszenie napięcia mięśni oraz zrelaksowanie osoby masowanej.

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Zastosowanie płytek ceramicznych Aparici Carpet

Tytułowy model płytek to bez wątpienia produkt wyjątkowy. To wynik efektownych przetarć stonowanych kolorów i metalizowanych, oryginalnych dodatków. Dzięki...

Może Cię zainteresuje: