Fryzury Farbowanie włosów zgodnie z fazami księżyca

Farbowanie włosów zgodnie z fazami księżyca

-

Księżyc rządzi naszą planetą. Z jego siłami grawitacyjnymi związany jest między innymi przypływ i odpływ wód. Działanie księżyca odczuwają więc też i ludzie. Szczególnie wrażliwe są na nie kobiety. To one najczęściej podczas pełni mają problemy ze snem, są pobudzone, a nawet zdenerwowane.

Działanie księżyca, jak przekonują astrologowie, ma wpływ na życie ludzi. Księżyc przez 28-29 dni przemierza przez wszystkie znaki zodiaku. W każdym znaku jest przez mniej więcej 1-2 dni. Wtedy właśnie można wykorzystać pewne cechy znaku, które w tym momencie się uaktywniają, żeby zaplanować swoje działania.

Włosy najlepiej ścinać w nowiu, kiedy księżyca przybywa. Będą one wtedy bardziej gęste i szybciej odrosną. Natomiast farbowanie uda się najlepiej, kiedy księżyc jest w znaku Panny. Wtedy ubywa go i włosy lepiej wchłaniają wszystkie produkty.

W 2011 roku o fryzjera najlepiej udać się w pierwszej i drugiej fazie księżyca (czyli od nowiu do pierwszej kwadry i od pierwszej kwadry do nowiu), a także kiedy księżyc jest w Lwie, Pannie i Wadze. Dni te wypadają od 5-19 stycznia. Trwałą ondulację zaleca się wykonać 22-23.01.

W lutym najlepsze dni na farbowanie włosów to 4-18.02, trwałą najlepiej wykonać, kiedy księżyc będzie w Pannie, czyli 18-20.02. W marcu znów na zabiegi z włosami najlepiej wybrać pierwszą połowę miesiąca, czyli 05-19.03. Trwała uda się od 17-19.03.

W kwietniu, kiedy w pełni poczujemy przypływ wiosny, z pewnością przyjdzie też i chęć na zmianę wizerunku. Odpowiednie dni to 04-18.04 i na wykonanie trwałej 14-15.03. W maju można obcinać i farbować włosy nieco krócej, czyli od 04-17.05, a zakręcać najlepiej 11-13.05.

Uwaga!

Informację na temat położenia faz księżyca można znaleźć w odpowiednich książkach astrologicznych, na stronach internetowych i czasopismach zajmujących się podobnymi tematami.

Na samym początku czerwca można już zaplanować wizytę w salonie fryzjerskim. 02-15.06 to najlepszy czas na eksperymentowanie z letnimi fryzurami. W lipcu i sierpniu, podobnie jak w poprzednim miesiącu, już na początku ułożenie księżyca będzie pomyślne dla fryzjerów i ich klientów, czyli 02-15.07, 31.07 oraz 01-12.08, 30-31.08.

Przed jesienią, we wrześniu będzie czas na zmianę koloru włosów 01-14.09 i 28-30.09. W październiku natomiast księżyc będzie w Lwie, Pannie i Wadze 01-12.10 i 27-31.10. W listopadzie 01-10.11 oraz 26-30.11 to czas na zmiany fryzur. W grudni, ostatnim miesiącu roku 2011, do fryzjera iść można 01-10.12 i 25-31.12.

Czy farbując włosy zwracaliście uwagę na fazy księżyca? Wierzycie w ich moc?

Elżbieta Matwiejczyk

Elżbieta Matwiejczyk – absolwentka filologii polskiej, redaktorka, dziennikarka. Współpracowała z Radiem Gdańsk, pisze do wielu czasopism branżowych i serwisów specjalistycznych. Jej artykuły na temat Mody i Trendów publikowane są na portalu Trendz.pl. Jest autorką bloga o tematyce kobiecej. Jak sama twierdzi, dobry wygląd to podstawa świetnego samopoczucia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zainteresowania związane z modą i zagadnieniami dotyczącymi urody rozwijałam pisząc artykuły na potrzeby portalu trendz.pl czy dla czasopism specjalistycznych. Cały czas staram się doskonalić w tym kierunku i poszerzać wiedzę na dany temat.

Istotne jest dla mnie, by dobrze czuć się we własnej skórze. Lubię wiedzieć, jakie innowacyjne rozwiązania oferuje kosmetologia, jakie są sprawdzone sposoby na pielęgnację ciała. Liczy się ciekawy i stylowy wizaż. Kiedy dobrze wyglądam, czuję się pogodna i zrelaksowana.

Zawsze staram się być na bieżąco z modą. Interesują mnie wiadomości z wielkiego świata projektantów. Zwracam uwagę na nowe fasony, materiały, gadżety. I choć o gustach się nie dyskutuje, mam własne zdanie na temat aktualnych trendów. W ubiorze podoba mi się oryginalność i niepowtarzalny styl.

Cenię sobie wartościową sztukę, współczesną polską literaturę. Aktywnie uczestniczę w życiu kulturalnym miasta, z którego pochodzę. Wyrazem tego są moje artykuły publikowane na stronach trójmiasto.pl w dziale kultury i staż jaki odbyłam w Radiu Gdańsk.

W wolnych chwilach, których niestety zostaje niewiele, pływam, jeżdżę na rowerze i na nartach. Fascynują mnie podróże. Zwiedzałam już między innymi Irlandię, Wielką Brytanię, Litwę i Ukrainę. Moim największym marzeniem jest pojechać teraz w bardziej odległe miejsca, do Japonii i Chin.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zrobić męski manicure?

Mężczyźni nie uważają na dłonie jak kobiety, jednak z roku na rok coraz więcej z nich przekonuje się do dbania o dłonie i stopy w salonach kosmetycznych. Nikogo już nie powinien dziwić widok mężczyzny umawiającego się na manicure/pedicure. Męskie dłonie są często zaniedbane, nawet przy robieniu manicure - mężczyzna nie dba tak o dłonie, jak kobiety.

Jak upomnieć się o pożyczone pieniądze?

Upominanie się o spłatę długu nie ma nic wspólnego ze złym wychowaniem. Przeciwnie, savoir-vivre twierdzi, że każdy ma prawo odzyskać to, co do niego należało. Ważniejsza jest forma wypowiedzi i zachowanie, przypominającego o pożyczonych pieniądzach.

Zobacz też

Jak zorganizować konferencję?

Organizacja konferencji służyć może różnym celom. W kontekście biznesowym lub naukowym jest ona zazwyczaj nakierowana na wymianę doświadczeń i wiedzy, szczególnie tej najnowszej, pomiędzy przedstawicielami danej branży czy dziedziny akademickiej. Podczas tego typu spotkań, można także pozyskać informacje o ocenie prezentowanych projektów lub rozwiązań technologicznych, skorzystać z opinii szerokiego grona ekspertów w konkretnej dziedzinie.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: