Ryby. Emocjonalność Raka najbardziej zbliża go do zodiakalnej Ryby. Wzajemne zaloty są w tym przypadku niezwykle subtelne, a obie strony dbają o to, by niczym nie zranić partnera. Trzeba powiedzieć również, że ponieważ dla Raka niezwykle ważna jest jego rodzina, kandydat lub kandydatka na całe życie, musi zostać zaakceptowana przez jego najbliższych. Rybie udaje się to bez problemu: opiekuńcza, delikatna i inteligentna szybko zdobywa zaufanie teściowej. Rak nie czeka więc długo, gdy na swojej drodze spotka Rybę i szybko dąży do założenia rodziny. Razem niesłychanie mocno pilnują domowego ogniska. Nie podejmują więc żadnych działań, które mogłyby zaszkodzić ich związkowi.

Skorpion. Rak i Skorpion to także bardzo udane połączenie, wprawdzie bardziej w dziedzinie erotyki niż ducha, ale w tym przypadku seks to bardzo mocna podstawa związku. Skorpion miewa despotyczne zapędy, ale Rak chętnie im ulega i w ten sposób zaspokajają swoje podświadome potrzeby. Jednak jeśli coś pójdzie nie pomyśli Skorpiona, potrafi być bezwzględny, a tego z kolei nie znosi Rak. Nie oznacza to, że Skorpionowi obca jest wrażliwość, wręcz przeciwnie, kiedy bywa zakochany, umie okazać czułość. Wszystko jest więc kwestią wyczucia wzajemnych nastrojów.

Koziorożec. Rak może z powodzeniem zakochać się w Koziorożcu. Wbrew pozorom oba znaki dość szybko znajdują porozumienie na poziomie duchowym. Oboje są bardzo rodzinni, można wręcz powiedzieć, że to urodzeni domatorzy. Dobrze czują się w grupie sprawdzonych przyjaciół, cenią spokój i odpowiednią nastrojowość. Rak może w Koziorożcu znaleźć upragnione oparcie i poważny stosunek do swoich uczuć. Jedyne, co może być przeszkodą w tej relacji to zbytnia powaga Koziorożca, która nie współgra z frywolnym temperamentem Raka.

Panna. Związek Raka z Panną opiera się głównie na komplementarności. Rak dba w tym przypadku bardziej o emocjonalną stronę relacji, natomiast Panna zajmuje się rzeczami praktycznymi: wszystko starannie planuje i troszczy się o realizację zamierzeń. Uczuciowość Raka szybko przełamuje naturalną nieśmiałość Panny. Razem czują się bezpiecznie i budują szczęśliwe rodziny.

Jesteście Rakiem? Znacie jakiegoś Raka? Podzielcie się opiniami na temat życia miłosnego tego znaku zodiaku!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki znak zodiaku pasuje do Byka?
Następny artykułJaki znak zodiaku pasuje do Skorpiona?

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here