Ryby. Ryba to dla Skorpiona partner idealny, przy niej Skorpion może pokazać wszystkie swoje atuty: siłę, determinację i inteligencję. Co więcej, ów znak Zodiaku słynący z ostrych reakcji i umiejętności obrony własnych racji, w związku z Rybą raczej nie musi używać swojego oręża. Ryba chętnie podporządkuje się władczemu Skorpionowi i znajdzie w tym nie mało radości. Relacja ta może być szczególnie owocna w życiu erotycznym tego związku. Seks ciągle na nowo rozbudza wzajemne uczucia Ryby i Skorpiona, będąc źródłem wielkiej satysfakcji i witalności.

Rak. Skorpion często wiąże się również z Rakiem, są to bowiem dwa znaki wodne. Skorpion zwykle chce dominować w tej relacji i narzucać Rakowi swoje zdanie. Dopóki Rak czuje, że uczucia Skorpiona są szczere i otrzymuje od niego wiele czułości, jest skłonny podporządkować się temu układowi. Rak stworzy Skorpionowi prawdziwe domowe ognisko, do którego będzie chętnie wracał i którego będzie strzegł. Wniesie również w życie dynamicznego, nerwowego Skorpiona nieco spokoju i harmonii. Jest to zatem bardzo korzystny układ.

Koziorożec. Niejednokrotnie drogi życiowe Skorpiona mogą się zejść z zodiakalnym Koziorożcem. Pozornie nie łączy ich wiele, jednak przy bliższym poznaniu oboje mogą poczuć wzajemne zafascynowanie. Skorpionowi często udaje się odsłonić prawdziwą naturę Koziorożca – jego głęboko ukrywaną erotyczną pasję. Poza tym są to silne osobowości, nastawione na zdobywanie jak najwyższych celów. Mocno angażują się w życie zawodowe, dlatego często poznają się w pracy. Jeśli między nimi zaiskrzy, potrafią stworzyć również ciepły dom.

Panna. Partnerem Skorpiona może być również Panna. Skorpion jest bowiem intuicjonistą i udaje mu się niejednokrotnie pokonać zawstydzenie Panny. Skorpion nie zawsze jednak będzie się chciał podporządkować racjonalizmowi partnera czy partnerki i na tym gruncie może dojść do wielu nieporozumień. Być może Skorpion i Panna bardziej nadają się na dobrych przyjaciół niż małżeństwo, ale przy odrobinie starań wszystko jest możliwe.

Jesteście Skorpionem? Znacie jakiegoś Skorpiona? Podzielcie się opiniami na temat życia miłosnego tego znaku zodiaku!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki znak zodiaku pasuje do Raka?
Następny artykułJaki znak zodiaku pasuje do Ryb?

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here