Bliźnięta. Waga to znak powietrzny, dlatego tworzy udane relacje z Bliźniętami. Oboje są bowiem niezmiernie towarzyscy, lubią błyszczeć w otoczeniu i często się bawić. Ponadto artystyczne uzdolnienia Wagi, poczucie estetyki i smaku bardzo podobają się Bliźniakowi. Ten poszukuje bowiem mocnych wrażeń, a przede wszystkim nowości. Waga stanowi dla Bliźniaka idealnego partnera, z którym na pewno nie będzie się nudzić. Gadatliwy i zwracający na siebie uwagę Bliźniak szybko przypadnie do gustu Wadze.

Wodnik. Waga potrafi docenić wszystko, co naprawdę wartościowe i wyjątkowe, dlatego jeśli spotka na swojej drodze Wodnika, na pewno się nim zainteresuje. Nikt przecież tak jak on nie potrafi zaakcentować swojego indywidualizmu i szerokich horyzontów myślowych. Związek Wagi i Wodnika zwykle posiada mocny wymiar duchowy. Przedstawiciele tych znaków po prostu znajdują porozumienie na poziomie emocjonalnym. Ich więź bywa zatem niemal magiczna. Oboje są również bardzo towarzyscy, lubią podróżować i poznawać nowe rzeczy.

Baran. Związek Wagi i Barana to zestawienie niemal mitologiczne: mamy tu do czynienia ze związkiem Wenus i Marsa. Jak można się domyślić, z takiego połączenia może wyniknąć tylko wielkie, namiętne uczucie. Siła, upartość i ognisty temperament Barana znajdą świetne zrównoważenie w uwodzicielskim uroku Wagi i to bez względu na to, kto tu jest mężczyzną, a kto kobietą. Wydaje się więc, że, jako kochankowie są dla siebie stworzeni. Trzeba jednak pamiętać, że w każdej wielkiej namiętności trzeba się liczyć z gwałtownymi emocjami o różnym zabarwieniu.

Strzelec. W sprzyjających warunkach może się udać związek Wagi ze Strzelcem. Co prawda, osoby z pod tych znaków różnią się nieco podejściem do życia: Strzelec ponad wszystko przedkłada własną wolność, Waga zaś poszukuje w erotycznej relacji poczucia bezpieczeństwa. Jednak wiele ich też łączy: optymizm, towarzyskość, umiłowanie piękna. Waga i Strzelec mogą zatem stać się partnerami życiowymi i być ze sobą szczęśliwi.

Jesteście Wagą? Znacie jakąś Wagę? Podzielcie się opiniami na temat życia miłosnego tego znaku zodiaku!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki znak zodiaku pasuje do Ryb?
Następny artykułJaki znak zodiaku pasuje do Wodnika?

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here