Komputer Jak przywrócić system?

Jak przywrócić system?

-

Jak działa Przywracanie systemu?

Przywracanie systemu pozwala na cofnięcie zmian w plikach systemowych i powrót do stanu z przed wykonania jakiejś ważnej czynności. Polega to na tym, że system automatycznie tworzy punkty przywracania, np. przed instalacją nowych programów, czy aktualizacją systemu, do których zawsze można wrócić (samemu także można utworzyć taki punkt przywracania). Przykładowo, gdy po instalacji jakiegoś programu system operacyjny działa niepoprawnie, to wystarczy wejść w ustawienia Przywracania systemu, wybrać odpowiedni punkt przywracania (ten przed instalacją programu) i rozpocząć jego odtwarzanie.

Warto pamiętać, że Przywracanie systemu jest w stanie przywrócić jedynie pliki systemowe, programy i ustawienia rejestru, a także powodować drobne zmiany w niektórych plikach. Opcja ta nie ingeruje jednak w pliki osobiste użytkownika, jak np. zdjęcia czy dokumenty tekstowe i dlatego nie jest możliwe ich przywrócenie. O tym jak odzyskać utracone dane możecie przeczytać TUTAJ.


Przywracanie systemu – krok po kroku.


1. Wejdź w Start> Wszystkie programy> Akcesoria> Narzędzia systemowe i wreszcie Przywracanie systemu.

Przywracanie systemu

2. Wówczas Twoim oczom powinien ukazać się kreator przywracania systemu, który poinstruuje Cię o dalszych krokach.

Przywracanie systemu

3. W kolejnym oknie wyświetli się lista utworzonych punktów przywracania, z której warto wybrać punkt z przed instalacji problematycznej aplikacji lub punkt z datą, kiedy komputer działał na pewno poprawnie.

Przywracanie systemu

4. Wybierz odpowiedni punkt i kliknij w Dalej. Teraz pojawi się okno informujące o tym, że po kliknięciu w Zakończ nastąpi proces przywracania systemu do ustawień zapisanych w wybranym punkcie. Aby uruchomić cały proces należy więc kliknąć Zakończ.

Przywracanie systemu

5. Następnie system wyświetli ostrzeżenie, że wszelkie wprowadzone zmiany w trakcie przywracania systemu nie mogą być cofnięte przed zakończeniem całego procesu. Po zapoznaniu się z tą informacją kliknij w Tak, a następnie poczekaj aż system zostanie przywrócony.

Przywracanie systemu

6. O sukcesie i zakończeniu całej procedury zostaniesz poinformowany pojawieniem się nowego okna. Teraz możesz sprawdzić, czy przywrócenie ustawień pomogło. Jeżeli nie, można spróbować przywrócić system z jeszcze starszego punktu przywracania.


Uwaga!

Screeny (zrzuty ekranu) pochodzą z Windows 7, jednak Przywracanie systemu działa identycznie w starszych wersjach tego systemu operacyjnego, dlatego śmiało można się stosować do tych wskazówek, korzystając z Windows XP czy Vista.

Jak często Wasz komputer odmawia posłuszeństwa? W jakich sytuacjach się to dzieje?

Janusz Suwaj

Janusz Suwaj - z wykształcenia filolog angielski, z zamiłowania pasjonat konsol i starych gier. Współtwórca serwisu emulatory.info. Współpracował z wydawnictwem CD-Action. Jak przystało na nauczyciela w sposób przejrzysty i zrozumiały przeprowadza naszych użytkowników przez zawiły świat nowoczesnych technologii.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moje zainteresowania związane z komputerami i Internetem są bardzo rozległe i obejmują nie tylko sprzęt czy programy, ale również gry, zwłaszcza te starsze. Posiadam także sporą wiedzę o konsolach, zarówno tych stacjonarnych, jak i przenośnych, ponieważ od lat są moją pasją. Przez kilka lat współtworzyłem jeden z największych serwisów o starych grach na konsole i komputery, gdzie wielokrotnie udzielałem porad na forum zrzeszającym kilka tysięcy użytkowników. Potem aktywnie działałem na portalach związanych z emulacją i retro grami. Z czasem moja pasja objęła również komputery (przede wszystkim programy) oraz sieć i tak to trwa do dziś.

W wolnych chwilach przeglądam Internet w poszukiwaniu ciekawych wiadomości z Polski i ze świata, a także uprawiam sport. Dalej zdarza mi się pisywać wieczorami różne poradniki czy recenzje gier, z których część można znaleźć w różnych serwisach w Internecie, a część czeka na swój czas na dysku mojego komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

E-mail marketing – co to jest?

E-mail marketing, jest taką formą marketingu bezpośredniego, która pocztę elektroniczną wykorzystuje jako narzędzie komunikacji, z potencjalnym i posiadanym klientem. Do głównych zadań e-mail marketingu należy planowanie, analizowanie i kontrolowanie procesów, związanych bezpośrednio z mailingiem. Zadaniem specjalistów w tej dziedzinie, jest tworzenie schematów komunikacji wykorzystującej pocztę elektroniczną, tworzenie baz adresów mailowych, zarządzanie tą bazą, przygotowanie i wysyłka treści reklamowych, oraz obsługa informacji zwrotnych. Zadaniem tego rodzaju marketingu jest budowanie lojalności konsumenckiej, tworzenie relacji z konsumentem, pozytywnego wizerunku firmy i oczywiście sprzedaż. Dobrze stworzony e-mail marketing potrafi przyczynić się do jej znacznego wzrostu.

Czy konto bez opłat jest zawsze bezpłatne?

Jeśli nie wiemy jak korzystać z konta bankowego bez opłat, nie przeczytamy dokładnie tabeli opłat i prowizji, a także produkt wybierzemy w sposób niedogodny dla nas, konto bez opłat może stać się jedynie sloganem reklamowym, powodującym naszą frustrację i poczucie wykorzystania. Konto bez opłat nie zawsze będzie bezpłatne. Wybierając je dla siebie, musimy wiedzieć, czy będziemy w stanie spełnić wymogi zapisane w umowie, gwarantujące nam rzeczywisty brak opłat za prowadzenie rachunku.

Zobacz też

Lęk przed lekarzami – przyczyny, jak sobie poradzić?

Lekarz to osoba, do której udajemy się po pomoc - gdy nie wiemy co nam dolega lub nie potrafimy poradzić sobie sami z chorobą czy urazem. Dlaczego zatem niektórzy z nas czują paniczny lęk na samą myśl o wizycie w gabinecie? Dlaczego biały kitel powoduje negatywne emocje, podczas gdy powinien być kojarzony z czymś dobrym i pomocnym?

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Koszula męska — czym kierować się przy wyborze?

Męski ubiór to nie tylko garnitur i spodnie. Stylowy wygląd to odpowiednie dobranie wszystkich elementów garderoby, tak aby tworzyły...

Może Cię zainteresuje: