Program ten poza tym, że przyspieszy ładowanie ikon, dzięki zredukowaniu czasu ładowania się całego systemu, to również oczyści i naprawi nasz rejestr, zrobi defragmentację dysku, zoptymalizuje ustawienia przeglądarki i dokona wielu innych pożytecznych aktualizacji.

Program niestety nie jest darmowy, ale możemy ściągnąć trzydziestodniową wersję próbną. Komputer zoptymalizowany w wersji próbnej będzie działał dużo lepiej przez dłuższy czas.

Aby uruchomić program, należy pobrać go ze strony: http://www.tuneup.pl/products/tuneup-utilities/features/optimize-system/

Następnie zainstalować, program w czasie instalacji będzie pobierał dostępną aktualizację, więc warto mieć uruchomione połączenie z Internetem.

ikony na pulpicie

Po zainstalowaniu programu włączy się okno umożliwiające przeprowadzenie analizy.

ikony na pulpicie

Program rozpocznie dogłębną analizę systemu. Może to potrwać pewien czas. Po jej wykonaniu system dokona konserwacji i ładowanie się ikon oraz całego systemu powinno ulec dużej poprawie.

Macie problem z wolnym ładowaniem się ikon (i całego systemu)? Z czego może on wynikać? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak przygotować psa na sylwestra?
Następny artykułJak połączyć ze sobą dwa komputery za pomocą kabla?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here