W chwili aktywacji usługi posiadacz konta podpisuje oświadczenie, że polecenie zapłaty będzie ważne do momentu rezygnacji. Rezygnacja, podobnie jak i aktywacja usługi ważna jest tylko i wyłącznie w formie papierowej, podpisanej własnoręcznym podpisem.

Dlatego w celu rezygnacji z tej formy płatności należy dostarczyć odpowiedni formularz rezygnacji. Trze pamiętać, że gdy aktywowaliśmy polecenie zapłaty trzeba było dostarczyć je do usługodawcy, a następnie on jako wierzyciel zgłaszał się do naszego banku w celu włączenia usługi. Od tego momentu usługodawca miał niemal pewność, że nasza płatność za wykonane przez niego usługi przyjdzie na czas, o ile oczywiście posiadamy wystarczającą ilość środków na koncie.

Gdzie należy jednak dostarczyć rezygnację z usługi?

W tym wypadku są 2 możliwości. Można zarówno zostawić rezygnację w oddziale banku, jak i u wierzyciela dotychczasowych płatności. Aby rezygnacja z polecenia zapłaty była skuteczne natychmiast najlepiej dostarczyć ja osobiście do najbliższego oddziału banku. W przeciwnym wypadku, jeśli prześlemy ją do firmy wobec której płacimy rachunki, może okazać się, że przez opieszałość jej pracowników, nasza najbliższa płatność zostanie zrealizowana również za pomocą polecenia zapłaty.

Warto pamiętać, że sama rezygnacja z usługi blokuje możliwość pobierania z naszego konta środków bezpośrednio przez wierzyciela. Sama rezygnacja nie spowoduje na przykład zwrotu już pobranej z konta płatności, z którą możemy na przykład się nie zgodzić.

Korzystacie z opcji polecenia zapłaty? Mieliście kiedyś jakiś problem? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here