Konto studenckie musi zostać zamknięte lub przekształcone po ukończeniu 26 roku życia przez właściciela. Należy pamiętać, że jeżeli samemu się nie zgłosi do banku w celu zamknięcia konta studenckiego po ukończeniu podanego wieku, może on, jeżeli pozwala mu na to umowa, przekształcić je w inny rodzaj konta bez konsultacji z właścicielem. Dlatego warto pamiętać o terminach związanych z koniecznością modyfikacji konta studenckiego, tak by mieć możliwość wyboru najlepszej oferty nowego konta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta na które zamieniamy konto studenckie:

– po pierwsze, nie należy przywiązywać się do banku w którym miało się konto studenckie, warto przeanalizować oferty innych banków w zakresie rachunków osobistych i wybrać najatrakcyjniejszą propozycję;

– należy zapoznać się z kosztami związanymi z prowadzeniem konta, podczas gdy konta studenckie zazwyczaj mają bardzo niskie, albo nawet zerowe koszty użytkowania, konta niestudenckie mogą mieć bardzo zróżnicowaną ofertę. Należy zapoznać się z wysokością kosztów takich jak:

a) opłata za prowadzenie konta;

b) opłaty za przelewy;

c) opłaty za kartę do konta;

d) opłata za zlecenia stałe z konta;

e) opłaty za wypłaty z bankomatów innych banków;

f) opłaty za wypłaty za granicą;

g) koszty ewentualnych ubezpieczeń;

h) opłaty za przelewy zagraniczne;

– należy wziąć pod uwagę ilość i dostępność placówek banku w miejscu zamieszkania;

– warto także przeanalizować ofertę bankowości internetowej;

– należy również zbadać dodatkowe usługi dostępne przy koncie, takie jak obsługa osobista;

– ważnym czynnikiem wpływającym na jakość wybieranego konta jest obsługa klienta i rozwiązywanie ewentualnie pojawiających się problemów.

Wiedzę na ten temat można zyskać z forów internetowych i opinii znajomych dotyczących ich banku i konta.

Po skończeniu 26 lat warto więc przeanalizować ofertę swojego i innych banków dotyczącą kont osobistych i wybrać tą w największym stopniu odpowiadającą potrzebom zindywidualizowanym dla każdego klienta.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here