Kredyty Kiedy potrzebne jest poręczenie kredytu?

Kiedy potrzebne jest poręczenie kredytu?

-

Są dwie sytuacje, kiedy bank będzie wymagał od nas znalezienia poręczyciela:

– kiedy nasza zdolność kredytowa jest zbyt mała;
– kiedy chcemy wziąć kredyt na dużą sumę pieniędzy.

Z oczywistych przyczyn znalezienie żyranta może okazać się dla wielu niemożliwe. Taka osoba musi bowiem bezgranicznie ufać kredytobiorcy (który w bardzo łatwy sposób może wywinąć się od spłaty kredytu) i posiadać środki finansowe, które w kryzysowym momencie pozwolą jej wywiązać się ze zobowiązań wobec banku. Musimy pamiętać, że poręczyciel jest odpowiedzialny za kredyt dokładnie w takim samym stopniu, jak dłużnik. Przysługuje mu oczywiście prawo do ubiegania się o zwrot pieniędzy straconych na spłatę cudzego zadłużenia, ale proces ten może być długotrwały i rekompensować tylko część wyłożonej gotówki.

Typem kredytu, który bardzo często związany jest z poręczeniem jest kredyt samochodowy. Często kupno samochodu przewyższa nie tylko nasze możliwości finansowe, ale także zdolność kredytową. Dlatego w przypadku pożyczania pieniędzy na ten cel żyrant okazuje się często niezbędny. Niestety, jak już wspominaliśmy, znalezienie osoby, która zgodzi się zabezpieczyć nasz kredyt może okazać się trudne. Zwłaszcza w momencie, gdy nie posiadamy bliskiej rodziny, a nasza sytuacja zawodowa i finansowa jest niestabilna. Z tego też powodu w Internecie aż roi się od ogłoszeń, w których kredytobiorcy poszukują poręczycieli, oferując im za to wynagrodzenie finansowe. Zdecydowanie odradzamy jednak korzystanie z tego typu ofert, ponieważ w bardzo wielu przypadkach okazują się one oszustwem, pozostawiającym nas z niewielkim wynagrodzeniem i dużym zadłużeniem.

Znalezienie żyranta może okazać się tez trudne z powodu zdolności kredytowej. Jeżeli poręczamy komuś kredyt, wtedy możemy mieć problem z dostaniem własnego, ponieważ teoretycznie w każdej chwili istnieje prawdopodobieństwo, że cudze zadłużenie zacznie obciążać nasz budżet. Warto więc szukać innych form zabezpieczenia kredytu, choć oczywiście poręczenie w przypadku dwóch bezgranicznie ufających sobie ludzi jest jak najbardziej akceptowalne i może w znaczny sposób ułatwić kredytobiorcy drogę do otrzymania interesującej go sumy pieniędzy od banku.

Czy braliście kiedyś kredyt, który wymagał poręczenia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zrobić czerwone kolczyki z koralików?

Jeśli tylko ktoś lubi biżuterię w kolorze czerwonym, to te kolczyki są dla niego. Są zrobione z kamienia półszlachetnego, są skromne, nierzucające się zbytnio w oczy, a przy tym banalne w konstrukcji, więc na pewno pozyskają sobie mnóstwo zwolenniczek chętnych własnoręcznego wykonania takiej biżuterii. Nie potrzebne są do tego ani skomplikowane akcesoria ani duże umiejętności. Każda z nas może stać się ich właścicielką poświęcając na to nie cały kwadrans.

Jak wybrać rower dla dziecka?

Przy dzisiejszych rozwiązaniach sprzętowych, na rower posadzić możemy nawet półtoraroczne pociechy. Szeroki wybór modeli oferują nie tylko sklepy sportowe czy stricte rowerowe, ale nawet większe super i hipermarkety. Jak nie pogubić się w tym bogactwie asortymentu i dobrać rowerek dopasowany do wieku dziecka? Najlepiej zacząć od przeczytanie poniższego tekstu.

Zobacz też

Odliczanie podatku VAT od wynajmu mieszkania

Przy naliczaniu zobowiązań wynikających z naliczania podatku VAT za wynajem, ważne jest zarówno jaki rodzaj lokalu się wynajmuje, jak i jakie przychody się czerpie z tego tytułu.

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: