Kredyty Kiedy wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kiedy wziąć kredyt konsolidacyjny?

-

Złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny powinno być efektem przewidywanych problemów ze spłatą, a nie już zaistniałych. Banki zazwyczaj ograniczają możliwość zaciągania takich kredytów dla osób, które posiadają zaległości w spłacie bieżących zobowiązań większe niż 90 dni.

Warto zastanowić się nad doborem kredytów do konsolidacji. Nie wszyscy pamiętają bowiem, że można dołączyć do tej puli kredyty w ROR, karty kredytowe czy kredyty ratalne. Z kolei należy się przyjrzeć warunkom wcześniejszej spłaty posiadanych kredytów. Może się okazać, że dany bank, pomimo wcześniejszej spłaty długu, naliczy należne odsetki do końca pierwotnego czasu trwania umowy (cały okres zadeklarowany przy podpisywaniu kredytu).

Taka sytuacja może doprowadzić do tego, że odsetki od takiej pożyczki zapłacimy dwukrotnie – raz w banku macierzystym, drugi raz przy kredycie konsolidacyjnym.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

Poprzedni artykułKawa z miodem – przepis
Następny artykułPrzyprawy do leczo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sprzedaż mieszkania a współwłaściciele

Współwłasność jest instytucją prawa cywilnego, dzięki której własność tej samej rzeczy (także nieruchomości - mieszkania) przysługuje niepodzielnie kilku osobom. Współwłasność może mieć charakter ułamkowy lub w szczególnych sytuacjach - łączny. Współwłasność łączna dotyczy np. majątku wspólnego małżonków i jest regulowana odrębnymi przepisami.

Służebność mieszkania

Ze służebnością mieszkania, rozumianą jako ograniczone prawo rzeczowe pozwalające na obciążenie danej nieruchomości na rzecz konkretnej osoby fizycznej, spotkać się można zazwyczaj przy okazji darowizny domu czy lokalu dokonanej przez rodziców na rzecz dzieci.

Zobacz też

Zapiekanka z cukinii ze szpinakiem – przepis

Pyszna, aromatyczna, zdrowa - bo ze szpinakiem - zapiekanka z cukinii. Przygotuj ją według naszego przepisu i delektuj się smakiem.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: