Kredyty Kiedy wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kiedy wziąć kredyt konsolidacyjny?

-

Złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny powinno być efektem przewidywanych problemów ze spłatą, a nie już zaistniałych. Banki zazwyczaj ograniczają możliwość zaciągania takich kredytów dla osób, które posiadają zaległości w spłacie bieżących zobowiązań większe niż 90 dni.

Warto zastanowić się nad doborem kredytów do konsolidacji. Nie wszyscy pamiętają bowiem, że można dołączyć do tej puli kredyty w ROR, karty kredytowe czy kredyty ratalne. Z kolei należy się przyjrzeć warunkom wcześniejszej spłaty posiadanych kredytów. Może się okazać, że dany bank, pomimo wcześniejszej spłaty długu, naliczy należne odsetki do końca pierwotnego czasu trwania umowy (cały okres zadeklarowany przy podpisywaniu kredytu).

Taka sytuacja może doprowadzić do tego, że odsetki od takiej pożyczki zapłacimy dwukrotnie – raz w banku macierzystym, drugi raz przy kredycie konsolidacyjnym.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

Poprzedni artykułKawa z miodem – przepis
Następny artykułPrzyprawy do leczo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wychowca na studniówce – zachowanie

Trudno jednoznacznie określić, jak powinien zachowywać się wychowawca na studniówce. Jest co prawda opiekunem uczniów, ale też gościem młodych ludzi i ich rodziców. Jak sytuację ocenia savoir-vivre?

Umowa barterowa – wzór

Umowa barterowa, mimo że nieuregulowana wprost...

Zobacz też

Jak czyścić matrycę w aparacie?

Pierwszą oznaką zabrudzenia matrycy są plamki pojawiające się w tych samych miejscach w wizjerze aparatu, a następnie na zdjęciach.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: