Kredyty Kiedy wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kiedy wziąć kredyt konsolidacyjny?

-

Złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny powinno być efektem przewidywanych problemów ze spłatą, a nie już zaistniałych. Banki zazwyczaj ograniczają możliwość zaciągania takich kredytów dla osób, które posiadają zaległości w spłacie bieżących zobowiązań większe niż 90 dni.

Warto zastanowić się nad doborem kredytów do konsolidacji. Nie wszyscy pamiętają bowiem, że można dołączyć do tej puli kredyty w ROR, karty kredytowe czy kredyty ratalne. Z kolei należy się przyjrzeć warunkom wcześniejszej spłaty posiadanych kredytów. Może się okazać, że dany bank, pomimo wcześniejszej spłaty długu, naliczy należne odsetki do końca pierwotnego czasu trwania umowy (cały okres zadeklarowany przy podpisywaniu kredytu).

Taka sytuacja może doprowadzić do tego, że odsetki od takiej pożyczki zapłacimy dwukrotnie – raz w banku macierzystym, drugi raz przy kredycie konsolidacyjnym.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

Poprzedni artykułKawa z miodem – przepis
Następny artykułPrzyprawy do leczo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Trzydniówka u dziecka – objawy, przebieg, leczenie

Trzydniówka jest infekcją wirusową pojawiającą się u dziecka najczęściej do drugiego roku życia. Charakteryzuje się z wysoką gorączką 39-40ºC, ustępującą po trzech dniach.

Czy warto zabierać psa do salonu pielęgnacji?

Wszystkie psy wymagają zabiegów pielęgnacyjnych. Od rasy czy typu psa zależy sposób i częstotliwość pielęgnacji skóry i okrywy włosowej zwierzęcia. Zdrowe psy o krótkiej i średniodługiej sierści wymagają głównie regularnego czesania i kąpieli od czasu do czasu. Psy długowłose są pod tym względem znacznie bardziej wymagające.

Zobacz też

Jak podlewać rośliny w ogrodzie?

Podlewanie jest jednym z niezwykle ważnych zabiegów pielęgnacyjnych roślin w ogrodzie.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: