Kredyty Przyczyny odmowy udzielenia kredytu konsolidacyjnego

Przyczyny odmowy udzielenia kredytu konsolidacyjnego

-

Niektóre instytucje tolerują niewielkie opóźnienia, absolutnym maksimum jest 90 dni spóźnienia. Tak więc o tym, żeby coś zrobić ze swoimi ratami, należy myśleć zanim pojawią się problemy z dotrzymaniem terminów spłat Kiedy pojawią się zaległości banki komercyjne niechętnie udzielą klientowi kredytu. Można wtedy szukać alternatywnych źródeł finansowania jak firmy pożyczkowe, ale to rozwiązanie bardzo drogie i ryzykowne, gdyż nie brak na rynku finansowym oszustów, żerujących na nieszczęściu innych.

Mimo, że do obliczania kredytu konsolidacyjnego nie bierze się pod uwagę zobowiązań, które mają zostać spłacone tym kredytem, klient musi wykazać się zdolnością kredytową, a więc posiadać dochód. Wynagrodzenie klienta powinno być stabilne, najlepiej na czas nieokreślony i od co najmniej 3 miesięcy. Inne źródła dochodu również powinny zachowywać wszelkie cechy potwierdzające stabilną sytuację finansową.

Jeżeli problemy ze spłatą wiążą się z utratą pracy i klient nie podjął nowego zatrudnienia to niestety nie będzie mógł wystąpić z wnioskiem o kredyt konsolidacyjny.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Poprzedni artykułPrzyprawy do leczo
Następny artykułCzym przyprawić pizzę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co to jest autodealing?

Autodealing to usługa w bankach, dzięki której klienci mogą dokonywać transakcji walutowych omijając przy okazji prowizje i marże banków. Usługa ta pozwala lokować również nadwyżki finansowe na wyżej oprocentowanych lokatach lub kontach oszczędnościowych. Autodealing służy więc zarówno do korzystnego lokowania wolnych środków finansowych, jak i kupowania i sprzedawania walut po cenach rynkowych.

W jakich produktach jest witamina C?

Witamina C nazywana bywa witaminą na przeziębienia i spadek odporności. Słusznie - jej niedobory objawiają się m.in. zwiększoną podatnością na infekcje. Na szczęście łatwo uzupełnić jej niedostatek - istnieje szereg naturalnych źródeł tej witaminy. Spora część z nich rośnie w ogrodzie.

Zobacz też

Jak grać w Pana? Zasady

Pan to gra karciana, w której udział może brać od dwóch do czterech uczestników. Inne nazwy tej gry to np. "inteligent", "trzy litery". W grze korzysta się z małej talii kart (24 karty). Wszystkie karty dzieli się równo między graczy.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: