Kredyty Przyczyny odmowy udzielenia kredytu konsolidacyjnego

Przyczyny odmowy udzielenia kredytu konsolidacyjnego

-

Niektóre instytucje tolerują niewielkie opóźnienia, absolutnym maksimum jest 90 dni spóźnienia. Tak więc o tym, żeby coś zrobić ze swoimi ratami, należy myśleć zanim pojawią się problemy z dotrzymaniem terminów spłat Kiedy pojawią się zaległości banki komercyjne niechętnie udzielą klientowi kredytu. Można wtedy szukać alternatywnych źródeł finansowania jak firmy pożyczkowe, ale to rozwiązanie bardzo drogie i ryzykowne, gdyż nie brak na rynku finansowym oszustów, żerujących na nieszczęściu innych.

Mimo, że do obliczania kredytu konsolidacyjnego nie bierze się pod uwagę zobowiązań, które mają zostać spłacone tym kredytem, klient musi wykazać się zdolnością kredytową, a więc posiadać dochód. Wynagrodzenie klienta powinno być stabilne, najlepiej na czas nieokreślony i od co najmniej 3 miesięcy. Inne źródła dochodu również powinny zachowywać wszelkie cechy potwierdzające stabilną sytuację finansową.

Jeżeli problemy ze spłatą wiążą się z utratą pracy i klient nie podjął nowego zatrudnienia to niestety nie będzie mógł wystąpić z wnioskiem o kredyt konsolidacyjny.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Poprzedni artykułPrzyprawy do leczo
Następny artykułCzym przyprawić pizzę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaka muzyka na studniówkę?

Studniówka to szczególna impreza i wymaga szczególnej muzyki, by przyszli maturzyści na długo ją zapamiętali. Kawałki, które będą na niej puszczane, powinny być próbą pogodzenia gustów starszej części słuchających, nauczycieli i komitetu rodzicielskiego, optujących za tradycją a wymaganiami młodych, z powodu których przecież cały ten ambaras ma miejsce!

Zapalenie błony śluzowej żołądka – przyczyny, objawy, leczenie

W ostatnich latach popularność zdobyła bakteria Helicibacter pyroli, która jest odpowiedzialna za wywoływanie ostrych i przewlekłych stanów zapalnych błony śluzowej żołądka, powoduje także zmiany w obrębie nabłonka wyścielającego żołądek oraz przyczynia się do zaniku jego śluzówki.

Zobacz też

Ochrona danych osobowych w firmie

Każdy ma prawo do ochrony dotyczących go danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. (tekst pierwotny: Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz. 883) (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926). Mamy konstytucyjne prawo do zachowania prywatności względem każdej dotyczącej nas informacji. Nie chodzi tu jedynie o informacje o wyznaniu, o tym jak wysoki kredyt mamy.

Czym jest wizualizacja i jak działa?

Wizualizacja to tworzenie w wyobraźni obrazów pożądanej rzeczywistości. Jest to jedno z najpotężniejszych narzędzi do osiągania celów. Wizualizacja jest...

Jakie wino na karnawał? 14 pomysłów

Karnawał to niezwykła część roku, przepełniona dobrą zabawą – magiczny czas, który często dodatkowo umilamy sobie szklanką lub kieliszkiem...

Może Cię zainteresuje: