Przyprawy Zioła prowansalskie - przepis

Zioła prowansalskie – przepis

-

Mieszanka ta nadaje się do przyprawiania wielu potraw, takich jak mięsa, sosy i zupy, jednak najdoskonalej pasuje do drobiu. Choć w sklepach dostępne są gotowe mieszanki, to jednak nie ma to jak domowa mieszanka, przygotowywana samodzielnie i zużywana, zanim zdąży zwietrzeć.

2 łyżki suszonego cząbru, 2 łyżki suszonego rozmarynu, 2 łyżki suszonego tymianku, 2 łyżki suszonego oregano, 2 łyżki suszonej bazylii, 2 łyżki suszonego majeranku, 2 łyżki suszonego kminku.

Wykonanie:

Wymieszaj wszystkie składniki. Zioła przechowuj w szczelnym, najlepiej szklanym pojemniku.

Do czego używacie ziół prowansalskich?

Katarzyna Wyka

Katarzyna Wyka - blogerka kulinarna, miłośniczka smacznego, szybkiego gotowania. Działa według zasady: jeśli czegoś nie da się przyrządzić w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto to wykonać. Jest również mamą, a zawodowo - naucza języka angielskiego.

 

Odwiedź blog naszego specjalisty:

- Truscaveczka pichci

Nasz specjalista o sobie:

Kiedy ktoś mówi przy mnie "Baby do garów!" kiwam energicznie głową, bo chociaż pochodzę z rodziny, gdzie to mężczyźni gotowali lepiej i więcej, to kuchnia jest moim królestwem. Nie do pomyślenia - ja, uchodząca niegdyś za mózgowca, który z przyziemnością nie ma nic wspólnego, uwielbiam gotować, obserwować, jak zmieniają się składniki użyte do wykonania potrawy, jak mieszają się smaki i zapachy.

Od kilkunastu lat moja kuchnia tętni życiem - i choć wyprowadzając się na swoje umiałam przyrządzić najwyżej spaghetti z proszku, teraz nie tylko nieźle gotuję, ale lubię też czytać książki kucharskie nie tylko szukając w nich przepisów, ale i inspiracji, pomysłów na połączenia składników, mniej lub bardziej typowe. Już ładnych parę lat prowadzę bloga z przepisami. Zaczął się od prośby koleżanki, żebym dała jej przepis na obiad - ale przepis dla zupełnego żółtodzioba. Pomyślałam, że to dobry pomysł - przepisy na potrawy proste, smaczne i niewymagające zbyt wiele czasu i niezwykłych kulinarnych talentów. Pewna moja przyjaciółka powiedziała "Jeśli jakiegoś dania nie da się przygotować w 30 minut, trzeba się zastanowić, czy warto je robić."

Dlatego moje przepisy, w większości wymyślane samodzielnie, opierają się na niewielu składnikach i szybkim ich przyrządzeniu. Dzięki temu każdy, kto z tych receptur skorzysta, może poczuć się mistrzem patelni, czego sobie i czytelnikom życzę.

Fot.: Hanna Matejczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Power commander – co to, jak działa?

W ciągu ostatnich kilku lat rozpoczęło się upowszechnianie rozwiązań stosowanych w motocyklach torowych wśród cywilnych maszyn. Niektóre rozwiązanie wchodzą do użytku dodawane do standardowego rozwiązania przez samych producentów, niektóre natomiast stanowią akcesoryjne dodatki, które można dokupić do swojego motocykla i dopasować do swoich potrzeb. Jednym z takich dodatków jest moduł Power Commander.

Jak uzyskać odszkodowanie za błąd lekarski?

W każdym zawodzie istotne jest unikanie pomyłek, szczególnego znaczenia nabiera ono jednak w przypadku lekarzy, gdyż ceną błędu lekarskiego może być nawet ludzkie życie. Niestety takie błędy zdarzają się, a znajomość przez pacjentów praw w przypadku dochodzenia odszkodowań i zadośćuczynienia jest nadal niewielka. Począwszy od 1 stycznia 2012 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące odszkodowań i zadośćuczynienia za błędy medyczne. Jak w świetle obecnych przepisów można dochodzić odszkodowania za błędy lekarskie?

Zobacz też

Opóźnienie wypłaty wynagrodzenia – co robić?

Większość pracowników niecierpliwie czeka na dzień miesiąca, w którym wypłata wynagrodzenia powinna znaleźć się na ich koncie, wszelkie opóźnienia w wypłatach ze strony pracodawcy budzą niepokój i mogą być odbierane jako sygnał, że kondycja firmy nie jest najlepsza.

Konsultant telefoniczny – łatwa i przyjemna praca?

Znalezienie pracy konsultanta telefonicznego nie jest trudne, nawet jeśli jesteś początkującym i nie masz doświadczenia. Możesz zaoferować elastyczne godziny...

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Każdego roku policja w Polsce odnotowuje około 10 000 kradzieży aut. Wraz z rozwojem technologii zabezpieczających takich przestępstw jest...

Może Cię zainteresuje: