Choć oczywiście kwestię zażywania w ciąży jakichkolwiek preparatów – w tym również wytwarzanych z naturalnych surowców – zawsze trzeba uzgodnić z lekarzem.

Najważniejsze wskazania, dla których lekarz zaleca stosowanie w ciąży preparatów zwierających luteinę to:
– podtrzymanie ciąży
– zapobieganie poronieniom
– zmniejszanie kurczliwości macicy
– poprawa właściwości błony śluzowej macicy, a przez to ułatwienie zagnieżdżenia się jaja płodowego.

Luteina polecana jest też kobietom:
– starającym się zajść w ciążę, u których stwierdzono niedobór progesteronu;
– w celu uregulowania cyklu miesięcznego, leczenia zaburzeń miesiączkowania;
– w hormonalnej terapii zastępczej.

Preparaty zawierające luteinę przyjmowane mogą być dopochwowo, podjęzykowo lub domięśniowo.

Luteinę należy przyjmować ją ściśle wg wskazań specjalisty.

luteina przyjmowanie w ciążysxc.hu

Czy stosowanie luteiny zalecił Ci lekarz? Jakie wskazania do stosowania otrzymałaś?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSok noni – właściwości lecznicze
Następny artykułLuteina – działanie, stosowanie

Katarzyna Kieś-Kokocińska – ukończyła studia biologiczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jej specjalnością jest genetyka. Pracowała m.in. jako mikrobiolog w dużym zakładzie produkcyjnym z branży spożywczej. Od kilku lat związana z nowymi mediami. Jej artykuły można znaleźć w wielu internetowych serwisach i w wydawnictwach drukowanych. Pasjonatka natury, nowoczesnych technologii i telepracy.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Cierpię na niezaspokojoną ciekawość świata – od zawsze. Uwielbiam podróże – te małe i te duże, przy czym każda z nich musi mieć sens. A jest nim poznawanie nowych miejsc i ludzi. Jestem niezależna (co niektórych doprowadza do szewskiej pasji), jak każdy szanujący się Lew chadzam własnymi drogami (najczęściej w towarzystwie psa), stawiam sobie wysoko poprzeczkę, mam własne zdanie, a moim ulubionym pytaniem - od czasów dzieciństwa - jest: „dlaczego?”.

Pisanie to jedna z moich pasji, podobnie jak dzielenie się wiedzą. Odkąd pamiętam, fascynowały mnie biologia i związki człowieka z naturą. W zrozumieniu mechanizmów tych zjawisk bardzo pomogły mi studia (również te podejmowane bodaj od przedszkola w ogrodzie i wśród menażerii mieszkającej w domu moich Dziadków). Kiedy zrozumiałam, że nie uda mi się wykopać żywego dinozaura na pustyni Gobi, zapałałam miłością do genetyki. I tak weszłam w świat struktur o wymiarach mikro oraz nano.

Uważam, że każdy z nas został przez naturę obdarowany potężnym potencjałem – drzemią w nas siły, dzięki którym możemy cieszyć się życiem,  realizować marzenia i – co bardzo ważne – odbudowywać zdrowie. Trzeba jednak wsłuchiwać się w sygnały wysyłane przez organizm,  przywiązywać wagę do zdrowych nawyków i czuć się częścią natury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here