Lifestyle Chroń się przed napaścią

Chroń się przed napaścią

-

Nie czujesz się bezpiecznie, chodząc po swojej miejscowości po zmroku? Obawiasz się agresywnego napastnika? A może pracujesz w ochronie i potrzebujesz sprzętu, który zadba o bezpieczeństwo Twoje i uczestników imprez? Niezależnie od tego, jaki jest powód, masz prawo zawsze czuć się bezpiecznie, a to kilka gadżetów, które ci w tym na pewno pomogą.

Szybka reakcja w sytuacji stresowej

Gaz łzawiący lub pieprzowy ukryty jest w puszce, która zwykle mieści się w dłoni i zawiera roztwór, który w chwili zagrożenia można rozpylić w okolicy oczu napastnika, niezależnie czy jest to człowiek, czy agresywne zwierzę. To jeden z najpopularniejszych gadżetów do samoobrony, do którego nabycia w Polsce nie potrzebujesz żadnych uprawnień ani zezwoleń. Występują różne rozmiary gazu, mniejsze lub większe, z różną pojemnością, a więc i inną ilością psiknięć do wykorzystania. Istnieją też różne koncentraty stężenia, rozpylane na kilka sposobów. Pierwszy z nich to wytworzona chmura gazu, która zwykle zawiera niższe stężenie niż inne puszki, wydzielające promień lub żel z gazem. Są też od nich mniej precyzyjne, łatwiej może porwać je mocny wiatr i skierować w Twoją stronę, zamiast w stronę napastnika. W większości obecnych na rynku modeli nie ma możliwości zaatakowania samego siebie gazem – przyciski skonstruowane są w taki sposób, aby zabezpieczać użytkownika przed rozpyleniem go w swoją stronę. Decydując się na gaz jako formę ochrony, pamiętaj, żeby kupić go w pewnym źródle, w sklepie z militariami i pilnować daty ważności. Nie chowaj nigdy swojego gazu na dno plecaka lub torebki, które napastnik może ci wyrwać, ukraść lub z których nie zdążysz go wydobyć w chwili zagrożenia i paniki. Zawsze musisz mieć możliwość szybkiego sięgnięcia po puszkę, dlatego trzymaj ją w kieszeni, a w podejrzanych dzielnicach, cały czas w ręce. A jeśli biegasz w okolicy, w której znajdują się dzikie lub agresywne zwierzęta, możesz kupić specjalne gazy pieprzowe z mniejszym procentem stężenia, które nie wyrządza zwierzęciu krzywdy, ale uchronią cię przed bolesnym pogryzieniem.

Większa i skuteczniejsza ochrona

Jeśli obawiasz się, że gaz nie jest wystarczającą ochroną na zagrożenia, które na Ciebie czyhają, sprawdź paralizatory. Są bardzo łatwe w użyciu – wystarczy włączyć guzik i porazić napastnika. Nie potrzebujesz na nie zezwolenia, a już sam trzask prądu, który wydobywa się z urządzenia, może zniechęcić agresora do zaczepienia cię. To idealny prezent dla osób, które muszą poruszać się w miejscach niecieszących się najlepszą opinią. Nie czekaj na tragedię, chroń siebie, swoich bliskich i poczuj się bezpiecznie w swojej okolicy i domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Marynata do karkówki – przepis

Przepisów na marynaty do karkówki jest prawdopodobnie tyle, ilu grillujących w letnim sezonie Polaków. Warto jednak spróbować sprawdzonych przepisów, które można wykorzystać również na co dzień.

Zobacz też

Szkolenia (do)finansowane przez pracodawcę

Większość osób pracujących zawodowo uczestniczy w różnego rodzaju formach edukacji, których celem jest zdobywanie nowych umiejętności, doskonalenie już posiadanych czy aktualizowanie wiedzy. Udział w szkoleniach zawsze wiąże się z kosztami, które ponosi zatrudniająca firma czy instytucja. Formą zabezpieczenia interesu pracodawcy jest wprowadzenie zasad, regulujących wysyłanie na szkolenie i wynikających z tego zobowiązań dla obu stron.

Zegarek z fazami księżyca – komu się przydaje?

Obserwowanie faz księżyca to nie tylko domena wróżek czy miłośników astronomii. Nowoczesna technologia pozwala na obserwacje cyklu księżycowego bez...

Botwinka – jak zrobić tę przepyszną wiosenną zupę?

Początek wiosny to idealny czas, by korzystać ze świeżych i młodych warzyw. Królową wiosennych zup jest zupa z botwiny....

Może Cię zainteresuje: