Lifestyle Chroń się przed napaścią

Chroń się przed napaścią

-

Nie czujesz się bezpiecznie, chodząc po swojej miejscowości po zmroku? Obawiasz się agresywnego napastnika? A może pracujesz w ochronie i potrzebujesz sprzętu, który zadba o bezpieczeństwo Twoje i uczestników imprez? Niezależnie od tego, jaki jest powód, masz prawo zawsze czuć się bezpiecznie, a to kilka gadżetów, które ci w tym na pewno pomogą.

Szybka reakcja w sytuacji stresowej

Gaz łzawiący lub pieprzowy ukryty jest w puszce, która zwykle mieści się w dłoni i zawiera roztwór, który w chwili zagrożenia można rozpylić w okolicy oczu napastnika, niezależnie czy jest to człowiek, czy agresywne zwierzę. To jeden z najpopularniejszych gadżetów do samoobrony, do którego nabycia w Polsce nie potrzebujesz żadnych uprawnień ani zezwoleń. Występują różne rozmiary gazu, mniejsze lub większe, z różną pojemnością, a więc i inną ilością psiknięć do wykorzystania. Istnieją też różne koncentraty stężenia, rozpylane na kilka sposobów. Pierwszy z nich to wytworzona chmura gazu, która zwykle zawiera niższe stężenie niż inne puszki, wydzielające promień lub żel z gazem. Są też od nich mniej precyzyjne, łatwiej może porwać je mocny wiatr i skierować w Twoją stronę, zamiast w stronę napastnika. W większości obecnych na rynku modeli nie ma możliwości zaatakowania samego siebie gazem – przyciski skonstruowane są w taki sposób, aby zabezpieczać użytkownika przed rozpyleniem go w swoją stronę. Decydując się na gaz jako formę ochrony, pamiętaj, żeby kupić go w pewnym źródle, w sklepie z militariami i pilnować daty ważności. Nie chowaj nigdy swojego gazu na dno plecaka lub torebki, które napastnik może ci wyrwać, ukraść lub z których nie zdążysz go wydobyć w chwili zagrożenia i paniki. Zawsze musisz mieć możliwość szybkiego sięgnięcia po puszkę, dlatego trzymaj ją w kieszeni, a w podejrzanych dzielnicach, cały czas w ręce. A jeśli biegasz w okolicy, w której znajdują się dzikie lub agresywne zwierzęta, możesz kupić specjalne gazy pieprzowe z mniejszym procentem stężenia, które nie wyrządza zwierzęciu krzywdy, ale uchronią cię przed bolesnym pogryzieniem.

Większa i skuteczniejsza ochrona

Jeśli obawiasz się, że gaz nie jest wystarczającą ochroną na zagrożenia, które na Ciebie czyhają, sprawdź paralizatory. Są bardzo łatwe w użyciu – wystarczy włączyć guzik i porazić napastnika. Nie potrzebujesz na nie zezwolenia, a już sam trzask prądu, który wydobywa się z urządzenia, może zniechęcić agresora do zaczepienia cię. To idealny prezent dla osób, które muszą poruszać się w miejscach niecieszących się najlepszą opinią. Nie czekaj na tragedię, chroń siebie, swoich bliskich i poczuj się bezpiecznie w swojej okolicy i domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak usunąć ślady po naklejkach?

Usuwanie resztek kleju po naklejkach ozdobnych lub tych z cenami wydaje się być uciążliwym zajęciem i na pewno takie jest, jeśli nie wyposażymy się w wiedzę na tematy najłatwiejszych metod pozbywania się tych brzydkich śladów.

Jak radzić sobie z upokorzeniem?

Upokorzenie jest dla każdego czymś innym. Dla jednych jest to zdrada partnera, własny romans odkryty przez ukochanego, dla innych natomiast brak poszanowania w rozmowie lub poczucie, że rozmówca nie liczy się z przedstawianą mu opinią. Nagana od szefa czy upomnienie nauczycielki i odesłanie ucznia w kąt… Każdy z nas posiada własne, indywidualne kryteria i w odmiennych sytuacjach może czuć się upokorzony.

Zobacz też

Lilie – sadzenie, uprawa, pielgnacja

Lilie przywędrowały do Europy z rejonów wschodnich, głównie z Chin oraz Japonii. Poszczególne odmiany różnią się znacząco między sobą, przez co mogą mieć bardzo duży wachlarz zastosowań w nasadzeniach ogrodowych.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: