Lifestyle Jak wziąć kredyt na samochód?

Jak wziąć kredyt na samochód?

-

Warto przed podpisaniem umowy przeanalizować różne możliwości w kilku bankach. Porównać stawkę oprocentowania i prowizje, możliwe zabezpieczenia oraz wszystkie dodatkowe koszty jak ubezpieczenie kredytobiorcy czy pojazdu. Banki mają wobec swoich klientów bardzo różne wymagania. To co w jednym będzie obligatoryjne w drugim jest opcją dodatkową.

Jeżeli więc u dealera będzie tylko jedna oferta, należałoby przeprowadzić takie porównanie. Można to zrobić osobiście. Będzie to wymagało od zainteresowanego trochę czasu, ale na pewno opłaci się. Można też skorzystać z usług pośredników finansowych. Obecnie ich oferta jest tak szeroka że na pewno wśród nich znajdziemy interesującą propozycję. Zaoszczędzimy dzięki nim czas, a nasze koszty wcale nie muszą wzrosnąć. Obecnie większość banków ma w swojej ofercie kredyt samochodowy.

Do największych graczy na rynku należą Santander Consumer, Getin Bank, BNP Paribas Fortis, do tego dochodzą jeszcze firmy para-bankowe takie jak na przykład PDK – Powszechny Dom Kredytowy. Zanim jednak zaczniemy porównywać oferty warto podjąć decyzję co do samochodu. Od jego wieku i wartości zależeć będzie oferta banku. Jeżeli będziemy szukali oferty na samochód 2 letni i zadeklarujemy udział własny w wysokości 10 % ceny to na pewno propozycja banku będzie zupełnie inna niż dla auta 7 letniego, nawet przy 20 % wpłaty własnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy wierzyć w przeznaczenie?

Kochankowie często mówią, że zostali sobie przeznaczeni. Lubimy bowiem myśleć, że nasze życie zostało z góry zaplanowane już w momencie narodzin. Dzięki takiej wierze mamy poczucie jakiegoś nadrzędnego sensu w tym, co się wydarza. Czy zatem wierzyć w przeznaczenie?

Kalendarz szczepień dziecka – szczepienia obowiązkowe

Zadaniem szczepieniem jest ochrona dziecka przed groźnymi chorobami. Kalendarz szczepień uwzględnia ich dwa typy: obowiązkowe oraz zalecane. Odporność otrzymana od mamy wygasa w okresie około trzech miesięcy, dlatego należy ją wzmacniać. W przypadku chorób niezwykle niebezpiecznych, z groźnymi dla zdrowia i życia powikłaniami, wynaleziono szczepionki.

Zobacz też

Jak zrobić wielkanocne ozdoby?

Wielkanoc to święta radosne i kolorowe. Związane z odradzającym się życiem. Przy przygotowywaniu wielkanocnych ozdób możemy więc zaszaleć. Motywem przewodnim naszej dekoracji będzie oczywiście jajko, ale na świątecznym stole nie może zabraknąć wypuszczających pąki roślin, czekoladowych zajączków i żółtych kurczaków.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: