Lifestyle Jak zdrowo schudnąć 5 kg?

Jak zdrowo schudnąć 5 kg?

-

Jak to zrobić, aby cały proces był zdrowy, przyjemny i nie wiązał się z poważnymi trudnościami czy dyskomfortem? Mogłoby się wydawać, że to nierealne. Nic bardziej mylnego!

Wystarczy wprowadzić do swojego życia kilka łatwych do realizacji postanowień i trzymać się ich na każdym kroku. Z pewnością nie należy traktować ich jako coś, co „muszę zrobić”, a raczej jako: „chcę zrobić”. Od razu znika wrażenie przymusu i zwiększa się ochota na podjęcie takiego wyzwania.

Na początek zadbaj o aktywność fizyczną. Ruch to ważna sprawa, w szczególności na świeżym powietrzu. Nie musisz od razu katować się wielogodzinnymi treningami na siłowni, wystarczy regularnie spacerować, jeździć jeden, dwa razy w tygodniu na rowerze, zamienić windę na schody czy też zrezygnować z dojazdu do pracy na rzecz spacerów (i też nie codziennie). Dotlenisz mózg, co zapewni jego lepsze funkcjonowanie w ciągu dnia, przy okazji pozbywając się nadmiaru tłuszczyku.

Po drugie – woda, minimum 2 litry dziennie. Po co? Aby nawodnić organizm. Pijąc wodę, zapewnisz elastyczność i nawilżenie skórze, uzupełnisz braki w komórkach, dzięki czemu te mogą utrzymywać stan napięcia błon komórkowych (turgor). Ponadto woda to podstawowy nośnik składników mineralnych, odżywczych i witamin, bo to właśnie w niej większość z tych elementów się rozpuszcza. Picie dużej ilości wody również zmniejsza apetyt!

I najważniejsze, czyli zmiana diety. To, co zjadamy, ma na nas bezpośredni wpływ. I nie mówię już o samej kwestii utrzymania odpowiedniej wagi, ale o tym, że zdrowa dieta zapewni dobrą kondycję psychiczną i fizyczną całemu naszemu organizmowi.

Jak schudnąć 5 kg?
http://www.magazynemigrant.pl


Jedz więc 4-5 posiłków dziennie. Ważne, by były spożywane w równych odstępach czasowych i nie miały zbyt dużej objętości, by z łatwością utrzymać tę regularność. Początkowo, jeśli do tej pory nie odżywiałeś się w ten sposób, będzie trudno, ale z biegiem czasu organizm sam  przyzwyczai się do nowego planu dnia.

Zredukuj sól. Jej nadmiar powoduje odkładanie się wody w organizmie, jej magazynowanie. To objawia się obrzękami rąk, nóg (szczególnie wokół kostek i kolan), uczuciem ciężkości, wzdęciami i wystającym brzuszkiem. W efekcie waga pokazuje znaczenie większy wynik.

Postaw na zioła. Nie tylko świetnie poprawią smak potraw, ale również trawienie. Majeranek, cząber, oregano, jałowiec – to tylko niektóre z tych, które posiadają zbawienne właściwości. Dla smaku, zdrowia i pięknej sylwetki!

Zadbaj o błonnik. Jest on naszym sprzymierzeńcem podczas odchudzania. Działa jak miotełka, pomagając w usuwaniu zbędnych resztek pokarmowych z jelit. Składa się z celulozy, pektyn, śluzów, które pod wpływem wilgotnego środowiska, jakie panuje w układzie pokarmowym, pęcznieją i dają uczucie pełności. Ma to kluczowe znaczenie przy nieposkromionym apetycie i niekontrolowanym podjadaniu.

Wcinaj warzywa. Stanowią źródło niezbędnych witamin i minerałów, są niskokaloryczne i nie mają w sobie cukrów prostych (jak owoce). Dzięki temu śmiało można o nich powiedzieć, że są najlepszą z możliwych przekąsek, gdy dopada Cię „mały głód”.

Ogranicz słodycze do minimum. Najlepiej zrezygnuj z nich całkowicie, a jeśli najdzie Cię ochota na małe grzeszki, sięgnij po owoce lub bakalie.

Pamiętaj, że składniki pochodzące ze wszystkich grup pokarmowych muszą znaleźć się w jadłospisie. Węglowodany (złożone!) dostarczają energii, która przez wolne uwalnianie przez długi czas nie wymaga uzupełnienia. Białko to budulec mięśni, a tłuszcz również stanowi źródło energetyczne.

Dieta nie musi być jednym wielkim WYRZECZENIEM. Zacznij czerpać z niej korzyści, jak i również przyjemność!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Pieluchy tetrowe czy pampersy – co lepsze?

Przewijanie jest jedną z podstawowych czynności pielęgnacyjnych w opiece nad dzieckiem. Ważna jest nie tylko sama technika przewijania, ale też rodzaj stosowanych pieluszek. Do wyboru są dwa zupełnie odmienne rodzaje pieluszek - tetrowe i pampersy.

Jak wykorzystać glitche w Call of Duty 2?

Glitche od dawna są wykorzystywane do zdobywania przewagi na polu bitwy. Proste błędy potrafią przynieść niesamowity sukces, dzięki dostępowi do miejsc, które z pozoru są niedostępne dla graczy. Nie inaczej jest w przypadku Call of Duty 2.

Zobacz też

Jak czytać wykres świecowy?

Wykres świecowy, jest jednym z wielu narzędzi analitycznych, mających na celu unaocznienie inwestorom ruchów na giełdzie. Znany był ponad sto lat temu, przy czym na giełdzie na stale zagościł dopiero dwadzieścia pięć lat temu. Stworzona w Japonii świeca, szybko rozprzestrzeniła się.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: