Ma on również silne działanie udrażniające drogi oddechowe. Olejek posiada silny, jodłowy zapach, dlatego jest powszechnie stosowany w aromaterapii. Ze względu na jego silne działanie nigdy nie używa się go na skórę w 100% stężeniu! Olejek pichtowy można stosować również wewnętrznie w leczeniu przeziębienia i kaszlu.

Olejek pichotowy bardzo dobrze odkaża skórę, dlatego znalazł zastosowanie w leczeniu ropnia skórnego, grzybicy, łojotokowego zapalenia skóry, łuszczycy, opryszczki i trądziku.

Olejek pichtowy w pielęgnacji twarzy

Olejek pichtowy świetnie nadaje się do leczenia trądziku i znajduje zastosowanie w wielu preparatach. Należy pamiętać, że nie wolno stosować na twarz czystego olejku. Poleca się natomiast smarować chorobowo zmienione miejsca mieszanką nafty kosmetycznej i kilku kropel olejku pichtowego. Taka mieszanka doskonale oczyszcza i odkaża skórę, skutecznie usuwa także zaskórniki. Zalecane proporcje to 50 ml nafty kosmetycznej i 10 ml olejku pichtowego. Proporcje można modyfikować, jednak odradza się przekraczania stężenia 35-40% olejku pichtowego, ponieważ taka mieszanka będzie mocno wysuszać i podrażniać skórę.

Jodłowe kąpiele

Olejek pichtowy można wykorzystać również w walce z trądzikiem występującym w innym miejscach na ciele. Do wanny pełnej ciepłej wody należy wlać 10-15 kropel olejku pichtowego. Taka kąpiel pomoże w walce z trądzikiem np. na plecach, a ma też dodatkowe właściwości aromaterapeutyczne. Zapach olejku powinien odprężać i relaksować, odkażać drogi oddechowe, łagodzić stres i ułatwiać zasypianie.

Olejek pichtowy kontra grzybica stóp

Olejek z jodły syberyjskiej nie tylko doskonale zwalcza trądzik, ale pomaga też w leczeniu grzybic. W przypadku grzybicy stóp zaleca się używać 1 łyżeczkę olejku na miskę ciepłej wody. Nogi należy moczyć przez 10 minut, a zabieg powtarzać codziennie przez 2 tygodnie.

Olejek pichtowy w leczeniu problemów skóry głowy

Łupież, łojotok i swędzenie głowy mają bardzo często związek z grzybami i innymi mikroorganizmami bytującymi na skórze. Olejek pichtowy doskonale odkaża, dlatego warto zastosować go w leczeniu takich zmian. Najlepiej dodać kilka kropel olejku pichtowego do innego preparatu, który stosujemy na skórę głowy – wcierki, toniku lub maseczki.

Pamiętajmy o tym, by nigdy nie nakładać czystego olejku pichtowego!

Gdzie go kupić i za ile?

Olejek pichtowy najszybciej znajdziemy w aptekach i sklepach zielarskich. Jest stosunkowo łatwo dostępny i występuje w 2 pojemnościach, 10 i 50 ml. Mniejsze opakowanie to koszt 7-8 zł, natomiast większe zakupisz w cenie 25-30 zł.

Olejek pichtowy
http://www.tradzik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here