Taki sklep udostępnia między innymi: Nokia, dostępny pod nazwą OviSklep oraz Android – system operacyjny stosowany głównie w telefonach: Sony Ericsson, LG czy Samsung. Można również skorzystać bezpośrednio z usług producentów takiego oprogramowania, jak chociażby Navi Export.

Wybierając odpowiednią nawigację warto zadać sobie pytanie: „Do czego będzie ona nam służyć?”.

Wśród dostępnych na rynku znajdziemy aplikacje dostosowane dla osób poruszających się samochodem, komunikacją zbiorową, jak i pieszo. Droższe nawigacje często zawierają szereg dodatkowych możliwości, które jednak nie są dostosowane do potrzeb wszystkich osób. Jeżeli przykładowo używamy nawigacji wyłącznie podczas pieszych podróży, wówczas informacje o ograniczeniach prędkości będą nam zbędne. Wiele jednak osób często zapomina, do czego będzie służyć im kupowany sprzęt i po zakupie nie wykorzystuje go w pełni.

Wybierając odpowiedni GPS w telefonie, warto również pamiętać, że dokładność lokalizacji w dużej mierze nie zależy, jak wielu sądzi od aplikacji, lecz od dokładności posiadanej mapy. Ważnym aspektem jest również udostępnianie przez producenta aktualizacji mapy. Decydując się na konkretny, sprawdźmy w ofercie, czy usługodawca udostępnia taką możliwość bezpłatnie.

I na koniec przestroga dla osób, które nigdy nie miały styczności z GPS w telefonie. Sygnał GPS często może być zakłócany przez czynniki zewnętrzne, takie jak: ściany, budynki, szyby, a nawet złe warunki atmosferyczne. W przypadku zakłóceń podczas korzystania z nawigacji Państwa telefon może przejść w tryb pracy z Internetem. Wiązać się to może z dodatkowymi opłatami za transfer danych. Aby zapobiec wysokim rachunkom można wyłączyć możliwość łączenia się oprogramowania z siecią w ustawieniach aplikacji.

Korzystacie z GPS w swoim telefonie, a może używacie nawigacji samochodowej? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDo czego służą kody PIN, PUK, PIN 2, PUK 2?
Następny artykułKurzajki – skąd się biorą, objawy, leczenie

Marcin Łabuś – absolwent zarządzania specjalizujący się w zastosowaniu narzędzi promotion-mix w działalności polskiego sektora telekomunikacyjnego oraz bankowego. Doświadczenie zdobywał przez rozwijanie swoich zainteresowań. Praca to dla niego pasja. Twórca i właściciel portalu telekomunikacyjnego „Simplik.pl”.


Nasz specjalista pisze o sobie:

W 2011 roku ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Specjalizuję się w zastosowaniu narzędzi marketingu w usługach telekomunikacyjnych i bankowych. Zastosowanie elementów marketingu-mix stało się moją pasją podczas studiów, zaś szeroką wiedzę z zakresu bankowości i telekomunikacji mobilnej zdobyłem realizując swoje zainteresowania.

Interesuję się również tematyką inwestycji giełdowych oraz psychologią graczy giełdowych. Silne emocje na giełdzie sprawiają, że nawet najlepsze strategie inwestycyjne nie dają oczekiwanych rezultatów. Psychika graczy jest więc przeszkodą w racjonalnym podejmowaniu decyzji.

Wolny czas spędzam podróżując i odkrywając nowe ciekawe miejsca. Uwielbiam wycieczki rowerowe i spacery po górach.

Zainteresowanych tematyką telekomunikacji zapraszam do współpracy przy tworzeniu alternatywnego portalu – Simplik.pl

1 KOMENTARZ

  1. Od dawna testuję różne nawigacje samochodowe. Zaczynałem od Garmina, próbowałem Tom-Toma itp. Ostatnio testowałem aplikacje na Androidzie i Windows Phone 7, potem Windows Phone 8.1 Zorientowałem się, że urządzenia które teoretycznie mają wspomagać nawigację mogą przyczyniać się do blokowania na pewien czas GPS. Chodzi mi o włączone skanowanie Wi-Fi oraz transmisję danych np na potrzeby Yanosika lub Ryśka. Wyłączenie Wi-Fi, transmisji danych, a nawet połączenia komórkowego (rozmowa może wyłączyć nawigację) może ustabilizować pracę GPS. Smartfon zamieni się wówczas w „tylko” GPS. Jednak wyłączenie połączenia komórkowego uniemożliwia szybką lokalizację za pomocą anten sieci komórkowych. Z aplikacji polecam Sygic, Mapfactor, Here+, Be-on-road.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here