Ważne jest to, że kalkomanię lepiej przyklejają się do wilgotnego lakieru. Przyklejając na suchy lakier istnieje możliwość zniszczenia zarówno naklejki, jak i lakieru na paznokciu. Następnie czekamy aż naklejka wyschnie, w zależności od techniki pokrywamy utwardzaczem, żelem lub akrylem.

Kalkomania jest bardzo popularną metodą używaną do zdobienia paznokci, ponieważ można osiągnąć misterne zdobienia w ciągu minuty, do tego naklejki można stosować na żel, akryl, jak i naturalny paznokieć. Ponadto mają bardzo dobrą przyczepność – nie wystają ponad powierzchnię płytki paznokciowej. Naklejki przepięknie komponują się z frenchem, w szybki sposób można za ich pomocą stworzyć unikatowe zdobienia, które wizualnie sprawiają wrażenie czasochłonnych i żmudnych.

Co myślicie o kalkomanii? Próbowałyście kiedyś tego rodzaju zdobień? Dajcie znać! 🙂

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSałatka z serem i kukurydzą – przepis
Następny artykułKuchnia włoska – charakterystyka – potrawy, przyprawy

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here