W masażu stosujemy technikę głaskania, rozcierania i ugniatania.

  • Krok pierwszy

    Osoba masowana przyjmuje pozycję leżącą (na plecach), pod doły podkolanowe kładziemy wałek. Masażysta ustawiony jest bokiem do pacjenta.

  • Krok drugi

    Zabieg rozpoczynamy głaskaniem całej kończyny, przykładamy dłonie do ciała i wykonujemy ruch od palców do stawu biodrowego.

  • Krok trzeci

    Następnie wykonujemy drenaż pachwin. Opracowujemy przyśrodkową stronę górnej części uda, a następnie od zewnętrznej strony pachwiny w kierunku przyśrodkowej strony uda.

  • Krok czwarty

    Drenaż uda: masujemy w trzech pasmach – bocznym, przednim i przyśrodkowym. Zaczynamy powyżej stawu kolanowego a następnie przechodzimy w kierunku stawu biodrowego. Drenaż stawu kolanowego możemy masować w paśmie podłużnym lub w poprzecznym, bądź też opracowujemy oba pasma. W paśmie podłużnym zaczynamy poniżej stawu podudzia i przechodzimy do stawu uda. W poprzecznym natomiast – od środka rzepki do strony bocznej.

  • Krok piąty

    Drenaż stawu kolanowego możemy masować w paśmie podłużnym lub w poprzecznym, bądź też opracowujemy oba pasma. W paśmie podłużnym zaczynamy poniżej stawu podudzia i przechodzimy do stawu uda. W poprzecznym natomiast – od środka rzepki do strony bocznej.

  • Krok szósty

    Ponownie opracowujemy pachwiny. Drenaż podudzia masujemy w trzech pasmach: bocznym, przednim i przyśrodkowym. Zaczynając powyżej stawu skokowego, kierujemy się do stawu kolanowego, prowadząc ruch bokami do dołu podkolanowego.

  • Krok siódmy

    Drenaż stawu skokowego: Pracujemy w dwóch pasmach: podłużnym – od śródstopia, a kończąc na podudziu. Poprzeczne – od grzbietowej strony stawu skokowego, a kończąc w okolicy ścięgna Achillesa.

  • Krok ósmy

    Drenaż stawu kolanowego wykonujemy jak było to opisane wcześniej. Ponownie wykonujemy również drenaż pachwiny a następnie drenaż śródstopia.

  • Krok dziewiąty

    Opracowujemy stronę grzbietową stopy od nasady palców wzdłuż stawu skokowego.

  • Krok dziesiąty

    Drenaż palców: masujemy pojedynczo każdy palec, zaczynając ruch od paliczka końcowego. Na końcu przygłaskujemy całą kończynę jak poprzednio.

  • Krok jedenasty

    Po raz kolejny wykonujemy drenaż stawu skokowego, drenaż stawu kolanowego, a następnie drenaż pachwin.

  • Po skończonym zabiegu możemy przejść do opracowania drugiej kończyny.

    Co sądzicie o takim masażu? Może mieliście okazje spróbować? Czekamy na Wasze opinie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić masaż łydek krok po kroku
Następny artykułMasaż łącznotkankowy – co to, na czym polega, działanie

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here