Do wykonania penne z grzybami, szparagami i pesto z suszonych pomidorów będziemy potrzebować:

45 dag makaronu penne,
45 dag ugotowanych na parze szparagów,
45 dag grzybów portabello (lub pieczarek),
1 łyżka oliwy i 2 łyżki oliwy czosnkowej,
6 posiekanych ząbków czosnku,
pół łyżeczki tymianku,
pół łyżeczki oregano,
pół łyżeczki bazylii

Na początku przygotowujemy marynatę. Oliwę i oliwę czosnkową mieszamy z czosnkiem, tymiankiem, oregano i bazylią. Kiedy juest już gotowa, wkładamy do niej pieczarki, mieszamy i odstawiamy (najlepiej na całą noc) w zimnie miejsce (np. lodówka). Kiedy pieczarki nasiąkną, wyjmujemy je, przyprawiamy, grillujemy. Teraz pora na pesto.

Do pesto potrzebujemy:

8 dag suszonych pomidorów,

1/2 szklanki orzeszków piniowych,

1/4 szklanki startego parmezanu,

pół szklanki oliwy,

sól, pieprz

Kiedy pesto jest już przygotowane możemy przejść do finalnej części naszych przygotowań. Zalewamy wrzątkiem suszone pomidory, odstawiamy je na 30 minut. Po tym czasie odsączamy i miksujemy z pesto. Otrzymaną masę mieszamy z makaronem, grzybami i szparagami. Gotowe!

Znacie inny przepis na penne z grzybami? Podzielcie się nim w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSałatki z pomidorów – przepisy
Następny artykułSurówka z kiszonej kapusty – przepis

 

 

 

 

Irena Grummich - od listopada 2007 roku, wraz z mężem - Andrzejem, prowadzi blog kulinarny Kuchnia Ireny i Andrzeja. Państwo Grummich publikują również w wydawnictewach związanych z kuchnią i gotowaniem, prowadzą międzyblogowy konkurs "Gotuj po polsku!", którego patronatem jest producent Oleju Kujawiskiego. Są specjalistami działu Kulinaria serwisu SPEC.PL, który wzbogacają nie tylko w swoje przepisy, ale również w autorskie zdjęcia.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Nasze dwie największe pasje to gotowanie i podróże. Łączymy je na co dzień w kuchni, przygotowując potrawy z różnych stron świata, a te prawdziwe podróże dalekie i bliskie dostarczają nam kulinarnych inspiracji.

Od dawna pasjonuje nas gotowanie, a największe doświadczenie zdobyliśmy, prowadząc blog kulinarny, który nazwaliśmy Kuchnia Ireny i Andrzeja.

Zaczęliśmy od dzielenia się naszymi ulubionymi, sprawdzonymi wcześniej przepisami , a z czasem zaczęliśmy sięgać po przepisy zamieszczane na portalach kulinarnych oraz te pochodzące z innych zaprzyjaźnionych blogów.

Właśnie ta dostępność do źródeł, jaką daje internet oraz ciekawość świata, sprawiły, że zaczęliśmy sięgać po oryginalne przepisy pochodzące z kuchni innych krajów.

To zaowocowało tym, że w 2009 roku podróżowaliśmy wirtualnie "Z Widelcem po Europie".

W tymże czasie odwiedziliśmy 45 europejskich państw, w których przygotowaliśmy 425 bardziej lub mniej charakterystycznych potraw dla kuchni danego narodu.

Rok 2010 to podróż „Z Widelcem przez kuchnie obu Ameryk” w czasie której odwiedzimy prawie 40 państw wchodzących w skład Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej.

Nie zapominamy oczywiście o korzeniach czyli naszej rodzimej kuchni. W 2008 i 2009 organizowaliśmy międzyblogowe zabawy kulinarne pod hasłem „Gotujemy po polsku!”, którym patronował producent Oleju Kujawskiego. Na jesień planujemy kolejną, trzecią już edycję.


Zobacz stronę Kuchni Ireny i Andrzeja u nas:

- O autorze - Kuchnia Ireny i Andrzeja

Zobacz blog internetowy autorki porad:

- Kuchnia Ireny i Andrzeja - Blog kulinarny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here