Potrawy Sushi wegetariańskie - przepis

Sushi wegetariańskie – przepis

-

Wykonanie:

ryż do sushi lub zwykły ryż, który po ugotowaniu skleja się,
sushi
sos do ryżu,
listki sprasowanych alg morskich
sushi nori,
bardzo ostry chrzan japoński,
sos sojowy,
awokado,
cukinia,
ogórek zielony,
marchewka.

 • Krok pierwszy

  Ryż należy wrzucić do sita i płukać pod bieżącą wodą około 60 sekund.

 • Krok drugi

  Następnie opłukany ryż namoczyć w niewielkiej ilości wody przez około godzinę, poziom wody, powinien być 2 mm ponad ryżem.

 • Krok trzeci

  Następnie gotujemy ryż według opisu na opakowaniu. Lekko schłodzony mieszamy z niewielką ilością sosu i odstawiamy, aby wystygł.

 • Krok czwarty

  Warzywa i awokado, z których robimy farsz, kroimy na cieniutkie paseczki, sproszkowane wasabi rozrabiamy w miseczce i wszystko mieszamy.

 • Krok piąty

  Sushi najlepiej zwijać na macie – wykładamy listek sprasowanych alg morskich, nakładamy na niego ryż, uklepujemy go lekko, zostawiamy małe odstępy na krawędziach. Na sam środek kładziemy warzywa i zawijamy za pomocą maty.

 • Krok szósty

  Gotowy rulon kroimy na kawałki bardzo ostrym nożem bez ząbków.

 • Znacie inny przepis na sushi wegetariańskie? Podzielcie się nim z nami.

Sylwia Załuńska

Sylwia Załuńska – absolwentka Studium Zdrowia i Urody, instruktorka rekreacji ruchowej. Fitness to jej praca i wielka pasja. Jej przepis na zdrowie to aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie. Wegetarianka od 7 lat.

 

Nasz specjalista pisze o o sobie:

Od zawsze lubiłam sport, w ćwiczeniach fitness zakochałam się od pierwszych zajęć. Zawsze staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami dotyczącymi sprzętu na siłowni czy nowych form zajęć.

Swoją wiedzę i doświadczenie staram się jak najgorliwiej przelewać na papier i dzielić się nią ze wszystkimi zainteresowanymi.

Prowadzę zdrowy i aktywny tryb życia,  egzystuję w zgodzie z naturą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Konto małżeńskie – jak założyć?

Konto małżeńskie jest wspólnym rachunkiem bankowym dwojga małżonków, z których każde może dysponować wszystkimi zgromadzonymi na koncie środkami, w dowolny dla siebie sposób. Jedynym formalnym warunkiem do założenia takiego konta jest posiadanie przez obojga małżonków obywatelstwa polskiego i prawa stałego pobytu na terenie naszego kraju.

Co to jest polisolokata i czy jest opłacalna?

Ostatnia nowelizacja ordynacji podatkowej sprawiła, że lokaty o dziennej kapitalizacji (zwane też antybelkowymi) utraciły swój kluczowy atut. Otóż wprowadzone z dniem 1 kwietnia zmiany w sposobie zaokrąglania podstawy i wymiaru podatku Belki sprawiły, że osoby lokujące środki na popularnych jednodniówkach zostały objęte tym świadczeniem na takich samych zasadach, jak posiadacze pozostałych depozytów. W obliczu nieuchronnych zmian prawnych wiele osób już na początku roku zaczęło poszukiwać alternatywy dla lokat antybelkowych. Dlatego wielu analityków wskazywało, że swój renesans będą przeżywać tak zwane polisolokaty, które kilka lat wcześniej straciły popularność na rzecz lokat jednodniowych. Pierwsze dni kwietnia pokazały jednak, że taki scenariusz najprawdopodobniej nie będzie miał miejsca.

Zobacz też

Czy powiedzieć rodzicom, że moja siostra jest lesbijką?

Jeżeli wiesz, że Twoja siostra jest osobą homoseksualną, możesz mieć dylemat, czy dzielić się tą wiedzą z rodzicami. Zanim zdecydujesz się to zrobić, warto rozważyć wszystkie za i przeciw.

Trybunki konferencyjne dla każdego przedsiębiorcy

Zdarza Ci się organizować lokalne kampanie marketingowe lub różnego rodzaju spotkania, konferencje, czy nawet wystawiać swoich przedstawicieli handlowych na...

Czy warto ozonować mieszkanie? Sprawdź jak wybrać generator ozonu

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dodatkowych i wygodnych funkcji oferuje nam nowoczesna technologia. Równie często bagatelizujemy ją...

Może Cię zainteresuje: