Profilaktyka Kąpiel perełkowa - co to jest, działanie, wskazania

Kąpiel perełkowa – co to jest, działanie, wskazania

-

Kąpiel perełkowa polega na masowaniu ciała za pomocą pęcherzyków powietrza. Do zabiegu potrzebny jest ręcznik oraz klapki. Osoba poddana zabiegowi zanurza ciało w wannie wypełnionej wodą. Na dnie wanny są otwory, z nich wydobywa się powietrze, które odprowadzone jest z pompy lub butli. Pęcherzyki gazu działają jako bodźce na tkankę skórną, oddziałują na organizm uspokajająco i odprężająco. Temperatura wody wynosi 35-37 °C. Kąpiel perełkowa trwa około 10-20 minut i wykonywana jest dwa albo trzy razy w tygodniu.

Wskazania:
– choroby skórne,
– odparzenia,
– rozstępy, cellulit,
– pobudliwość, nerwica, depresja,
– bezsenność,
– nadwaga,
– wzdęcia,
– wzmożone bądź zmniejszone napięcie mięśni,
– obrzęki,
– zwiększona potliwość stóp,
– słabe ciśnienie oraz nadciśnienie tętnicze,
– zaburzenie krążenia obwodowego tętniczego,
– reumatyzm,
– stany pourazowe,
– choroby zwyrodnieniowe stawów,
– mózgowe porażenie dziecięce.

Przeciwwskazania:
– stan zapalny skóry oraz stany ropne,
– choroby infekcyjne,
– zbyt duże osłabienie organizmu,
– niskie ciśnienie krwi,
– niewydolność krążenia,
– ciąża.

Należy, rzecz jasna, skonsultować się z lekarzem w celu omówienia szczegółów zabiegu ze względu na to, że niektóre choroby, pomimo iż należą do grupy przeciwwskazań, nie muszą stanowić absolutnego zakazu dla kąpieli perełkowej, pod warunkiem jednak, że nie zagrażają one życiu.

Kąpiel perełkowa jest zabiegiem bezbolesnym. Działa na organizm regenerująco i relaksująco. Zmniejsza stres oraz jego skutki, na przykład bóle głowy. Zabieg poprawia samopoczucie. Dodatkowo można użyć olejków eterycznych, w celu zwiększenia działania na organizm.

Próbowaliście kiedyś kąpieli perełkowej? Podzielcie się wrażeniami.

Monika Paluch

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak założyć spółkę z o.o.?

Spólka z o.o, to taka forma prawna przedsiębiorstwa, w której wspólnicy nie odpowiadają za zobowiązania spółki, a ich ograniczoną odpowiedzialność można odnieść do ryzyka ekonomicznego związanego z inwestycją w spółkę. W Polsce, zwłaszcza po obniżeniu kwoty kapitału zakładowego potrzebnego na zawiązanie spółki do minimum pięciu tysięcy złotych, stała się obok spółek jawnych i cywilnych, jedną z popularniejszych form działalności gospodarczej.

Koktajl arbuzowy – przepis

Wszyscy wiemy, że arbuz składa się przede wszystkim z wody. Dlatego niewielu osobom przychodzi na myśl, by zrobić z niego koktajl. Powodem tego jest podstawowe skojarzenie, jakie nasuwa słowo „koktajl”. Z arbuza z pewnością nie przygotujemy koktajlu mlecznego, raczej orzeźwiający wakacyjny napój – w wersji dla dorosłych lub dla dzieci, ponieważ możemy z arbuza zrobić też fantastycznego drinka.

Zobacz też

Przestępstwo posiadania narkotyków – na czym polega?

Zgodnie z art.62ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Na czym polega przestępstwo posiadania narkotyków z art.62 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii?

O czym pamiętać, kupują nowy wężyk do fajki wodnej?

Elastyczne wężyki do shishy odpowiadają za komfort palenia, a po części również za zapach dymu. Jeśli wybierzesz model, który...

Pompa próżniowa – jak wybrać, montować i eksploatować?

Coraz częściej zdarza się, że nawet we własnych domach i mieszkaniach montujemy systemy klimatyzacji. Oczywiście w prywatnych obiektach są...

Może Cię zainteresuje: