Profilaktyka Kąpiel perełkowa - co to jest, działanie, wskazania

Kąpiel perełkowa – co to jest, działanie, wskazania

-

Kąpiel perełkowa polega na masowaniu ciała za pomocą pęcherzyków powietrza. Do zabiegu potrzebny jest ręcznik oraz klapki. Osoba poddana zabiegowi zanurza ciało w wannie wypełnionej wodą. Na dnie wanny są otwory, z nich wydobywa się powietrze, które odprowadzone jest z pompy lub butli. Pęcherzyki gazu działają jako bodźce na tkankę skórną, oddziałują na organizm uspokajająco i odprężająco. Temperatura wody wynosi 35-37 °C. Kąpiel perełkowa trwa około 10-20 minut i wykonywana jest dwa albo trzy razy w tygodniu.

Wskazania:
– choroby skórne,
– odparzenia,
– rozstępy, cellulit,
– pobudliwość, nerwica, depresja,
– bezsenność,
– nadwaga,
– wzdęcia,
– wzmożone bądź zmniejszone napięcie mięśni,
– obrzęki,
– zwiększona potliwość stóp,
– słabe ciśnienie oraz nadciśnienie tętnicze,
– zaburzenie krążenia obwodowego tętniczego,
– reumatyzm,
– stany pourazowe,
– choroby zwyrodnieniowe stawów,
– mózgowe porażenie dziecięce.

Przeciwwskazania:
– stan zapalny skóry oraz stany ropne,
– choroby infekcyjne,
– zbyt duże osłabienie organizmu,
– niskie ciśnienie krwi,
– niewydolność krążenia,
– ciąża.

Należy, rzecz jasna, skonsultować się z lekarzem w celu omówienia szczegółów zabiegu ze względu na to, że niektóre choroby, pomimo iż należą do grupy przeciwwskazań, nie muszą stanowić absolutnego zakazu dla kąpieli perełkowej, pod warunkiem jednak, że nie zagrażają one życiu.

Kąpiel perełkowa jest zabiegiem bezbolesnym. Działa na organizm regenerująco i relaksująco. Zmniejsza stres oraz jego skutki, na przykład bóle głowy. Zabieg poprawia samopoczucie. Dodatkowo można użyć olejków eterycznych, w celu zwiększenia działania na organizm.

Próbowaliście kiedyś kąpieli perełkowej? Podzielcie się wrażeniami.

Monika Paluch

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Referencje od pracodawcy

Czy warto prosić o referencje od poprzednich pracodawców? Z obserwacji prowadzonych przez specjalistów HR wynika, iż jedynie co 10 proces rekrutacyjny zawiera w sobie punkt sprawdzenia referencji pracownika. Dlaczego ta metoda pozwalająca na pozór w prosty sposób uzyskać opinie o pracowniku jest tak rzadko wykorzystywana?

Sposoby na ukrycie rur

Chyba każdy z nas stał kiedyś przed problemem ukrycia szpecących rur, kabli, starych grzejników. Takie wystające elementy nie wyglądają raczej zbyt korzystnie w pomieszczeniu.

Zobacz też

Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku?

Do rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim należy się dobrze przygotować. Pierwsze kroki są dokładnie takie same, jak w przypadku przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej w ojczystym języku. Mam tu na myśli zapoznanie się z działalnością firmy, zasadami w niej panującymi, produktami, usługami, sytuacją rynkową, kampanią reklamową, klientami i konkurencją. Te informacje warto zdobyć, niezależnie od języka w którym będziemy się wypowiadać. Większość pytań, które mogą pojawić się podczas rozmowy można przewidzieć.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: