Urządzenie, jak zostało powiedziane, posiada mankiety, które zakłada się na kończyny górne lub dolne. Ich długość pozwala na dopasowanie do masy ciała. Nacisk następuje wraz z rytmem serca pacjenta. W tym celu do urządzenia jest dodany aparat EKG. Siła nacisku mankietu: 50-100 mmHg. Osoba poddana zabiegowi przyjmuje pozycję leżącą, natomiast okolica poddana masażowi jest odsłonięta. Czas zabiegu: 20-30 minut.

Wskazania:
– obrzęki,
– żylaki,
– niesprawne krążenie układu obwodowego,
– zgorzel cukrzycowa i miażdżycowa,
– zwężenie stwardnienia tętnic.

Wywołane bodźce w formie ucisku pobudzają siłę skurczową tętnic, regenerują siłę mięśniową, a także działają przeciwobrzękowo. Im tętno jest wolniejsze, tym dłuższy nacisk.

Masaż synkardialny jest zabiegiem leczniczym mającym na celu usunięcie przypadłości bądź też zmniejszenie napięcia w tkankach mięśniowych.

Próbowaliście kiedyś tego rodzaju masażu? Podzielcie się wrażeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRolfing – co to jest, na czym polega?
Następny artykułKąpiel perełkowa – co to jest, działanie, wskazania

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here