Masaż ajurwedyjski wykonujemy na materacu, na podłodze, za pomocą rąk i stóp. Łączy on w sobie masaż klasyczny i akupresury. Polega na uciskaniu w odpowiednich punktach ciała: stopy, dłonie, twarz, głowa, które odpowiadają za poszczególne organy wewnetrzne. Dzięki temu utrzymujemy równowagę z naszym ciałem, tzw. energią życiową, a także zachowujemy zdrowie i urodę.

Do masażu używane są olejki eteryczne, które są powiązane z energią doshu pacjenta. Składniki, jakie zawierają, dobrze wpływają na skórę i na cały organizm. Dodatkowo są podgrzewane do temperatury naszego ciała aby mogło ono lepiej je wchłonąć. W masażu wykonywane są techniki: uciskania, ugniatania i oklepywania – rodzaj techniki i intensywność zabiegu jest zależna od doshu osoby masowanej.

Masaż oddziałuje na nas na trzech poziomach: duchowym, psychicznym i fizycznym. Jest to powiązane z energią, która krąży w naszym ciele. W trakcie zabiegu należy oddychać głęboko, dzięki temu zostaną odblokowane nasze emocje i pozostaniemy w harmonii z naszym ciałem oraz światem nas otaczającym.

Celem ajurwedy jest przywrócenie energii życiowej zwanej prana, uzyskanie wewnętrznego spokoju poprzez doprowadzenie energii do narządów i obszarów ciała. Dzięki zrównoważeniu prana można poprawić stan swojego zdrowia lub zapobiec chorobie. Oddziałuje również na organizm regenerująco i leczniczo. Poprawia aktywność fizyczną, psychiczną i duchową.

Zbawienny wpływ masażu ajurwedyjskiego:

– łagodzi napięcia, usuwa toksyny z limfy;

– zmniejsza zaburzenia układu: nerwowego, trawiennego i krążenia;

– eliminuje zaburzenia z pamięcią i koncentracją;

– reguluje działanie narządów wewnętrznych;

– zyskujemy jędrne i odżywione ciało;

– poprawia system odpornościowy organizmu;

– zwiększa sprawność fizyczną;

– ma pozytywny wpływ przy: nerwicy, depresji, bezsenności, poprawia samopoczucie;

– wspomaga zwalczanie otyłości;

– poprawia przepływ energii w ciele (równowaga wewnętrzna);

– działa relaksacyjnie;

– eliminuje migreny, bóle głowy i zatok;

– zmniejsza bóle pleców;

– poprawia pracę trzustki, wątroby, pomaga eliminować zaparcia i problemy z woreczkiem żółciowym;

– działa pozytywnie przy nadciśnieniu oraz niedociśnieniu;

– łagodzi zaburzenia menstruacyjne;

Uwaga!

Masaż ajurwedyjski nie powinien być wykonywany na kobietach w ciąży i karmiących piersią.

Ajurweda to nauka, dzięki której odkrywamy nas samych i nasze potrzeby. Jest to nie tylko leczenie chorób, ale także nauczanie, w jaki sposób mamy się odżywiać, jak żyć w zdrowiu i harmonii, jak zachować równowagę między ciałem, duszą i umysłem. Uczy nas jak można to osiągnąć bez pomocy leków, ale za pomocą diety, ćwiczeń, ziół i masaży.

Słyszeliście o takim masażu? A może mieliście okazję go przetestować? Dajcie znać, czy przyniósł pożądane efekty.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż aromaterapeutyczny – opis, na czym polega, wskazania
Następny artykułJak grać w Bingo? Zasady gry

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here