Masaż pulsacyjny należy do zabiegów naturalnych. Stosowany jest przez terapeutów, rehabilitantów, a także przez pielęgniarki i lekarzy. Może być stosowany z innymi zabiegami – stanowi wtedy przygotowanie do właściwego zabiegu, na przykład bioterapii czy masażu głębokiego. Masaż pulsacyjny jest bezbolesny, łagodny, nie wywiera nacisku na tkankę skórną. Metoda ta pozwala na wniknięcie w głąb organizmu bez pomocy siły i nacisku.

W trakcie masażu osoba poddana zabiegowi leży w ubraniu, przyjmuje pozycje leżącą na podłodze bądź na stole do masażu. Masażysta poddaje ciało ruchowi (kołysanie ramion, bioder lub nóg) – jest to kołysanie w rytmie serca płodu w łonie matki, 120-160 uderzeń na minutę. W ten sposób woda znajdująca się w naszym organizmie uzyskuje niewymuszony przepływ oraz poprawia krążenie płynów: mózgowo-rdzeniowy, limfy oraz krwi.

Następuje rozluźnienie, zmniejszenie napięcia w mięśniach oraz usunięcie blokad powstałych na skutek niemiłych przeżyć, a więc – działa na poziomie psychicznym. Dzięki temu ciało poddane zabiegowi czuje się odprężone, zmniejszona jest nasza nadpobudliwość. Czujemy się bezpiecznie. Masaż pulsacyjny może być wykonywany zarówno u osób starszych, jak i u dzieci. Działa wyciszająco, uspokajająco, niweluje nadmierną pobudliwość. Natomiast u osób starszych powoduje rozluźnienie stawów i pobudzenie płynu w torebkach stawowych. Także poprawia ich ruchowość.

W trakcie zabiegu można dostrzec u pacjenta, w jakim miejscu znajduje się napięcie mięśni, a gdzie odprężenie. Jest to pewien sposób diagnozy.

Masaż pulsacyjny wpływa nie tylko na nasze siły witalne, ale także na sferę wewnętrzną, psychiczną. Jest ciekawą metodą na przeżycie nowego doświadczenia pod względem cielesnym oraz duchowym.

Próbowaliście kiedyś masażu pulsacyjnego? Jeśli tak, podzielcie się swoimi wrażeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak naliczane są opłaty za połączenia w roamingu?
Następny artykułWybierasz się za granicę? Sprawdź, jak obniżyć koszty roamingu?

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here