Przed przystąpieniem do masażu należy się zapoznać z przeciwwskazaniami do jego wykonania. Technika ta polega na przyłożeniu dłoni do okolicy masowanej (palce mamy rozszerzone) i następnie wykonywaniu ruchów wstrząsania. Natomiast masując kończyny, obejmujemy je i wykonujemy szybki i delikatny ruch wstrząsania. Nie odrywając dłoni od tkanki masowanej, przesuwamy je wzdłuż mięśni, wykonując przez cały ten czas omawianą technikę. Wstrząsanie prowadzi do drżenia mięśni. Przeprowadzone spokojnie i delikatnie – działa rozluźniająco, natomiast wykonane dynamicznie, ma działanie pobudzające.

Technika wstrząsania prowadzi do ukojenia nerwów, działa uspokajająco. Wspomaga także układ trawienny, przyśpiesza metabolizm. Ponadto skóra jest po niej elastyczna i sprężysta.

Robiono Wam kiedyś tego rodzaju masaż? Opiszcie swoje wrażenia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż wibracyjny – jak wykonać?
Następny artykułMasaż – body work – na czym polega?

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here