W wyciskaniu stosujemy technikę pulsacyjną. Masaż wykonywany jest ruchami naprzemiennymi, wzdłuż przebiegu mięśni. Wyciskanie polega na wykonywaniu ruchu jedną ręką bądź obiema rękami, z umiarkowaną siłą, na całym masowanym obszarze. Główny nacisk wywieramy kciukiem i podstawą dłoni. Tempo masażu to 20-40 ruchów na minutę.

Jeżeli na obszarze, w którym jest przeprowadzany masaż, występują objawy przekrwienia tkanki skórnej, oznacza to, że zabieg został źle przeprowadzony. Należy także upewnić się, czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia masażu u danego pacjenta.

Technika wyciskania ma na celu przepchnięcie chłonki oraz krwi, a także produktów przemiany materii z naczyń chłonnych i żylnych w kierunku dosercowym. Szybkość przepływu krwi i limfy zostaje zwiększona, a także przyspieszeniu ulega metabolizm organizmu. Pobudza się też ośrodkowy układ nerwowy.

Robiono Wam kiedyś tego rodzaju masaż? Opiszcie swoje wrażenia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMasaż – rozcieranie – jak wykonać?
Następny artykułMasaż – oklepywanie – jak wykonać?

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here