Profilaktyka Zasady badania piersi

Zasady badania piersi

-

Teraz, kiedy już wiesz, czego szukasz, możesz przejść do działania. Możesz zastosować mydło albo żel pod prysznic. Niektóre piersi są w stanie lepiej wyczuć swoje piersi podczas prysznicu, gdy są rozluźnione i nawilżone. Pamiętaj o tym, zaczynając poranną toaletę. Badanie piersi wykonaj trzema środkowymi palcami. Trzymaj je płasko złączone ze sobą. Badanie wykonuj ręką odwrotną do piersi, którą sprawdzasz. Jeżeli będziesz uciskać ciało zbyt lekko, nie znajdziesz żadnych zmian. Stosowanie zbyt dużej siły wywoła tylko uczucie ucisku. Spróbuj znaleźć złoty środek i nauczyć się stosować odpowiednią siłę.

Sprawdź obie piersi. Powinny one zachowywać się podobnie. Jeżeli w jednej piersi znajdziesz coś niepokojącego, sprawdź to samo miejsce na drugiej piersi i porównaj reakcje. Upewnij się, że zbadałaś cały obszar piersi, aż do ramion i obojczyków.

Są trzy sposoby badania piersi. Wybierz ten, który będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Pierwszy – Wzór Zegara, polega na wykonywaniu okrężnych ruchów od zewnętrznej strony piersi w kierunku sutka. Zacznij od godziny dwunastej, a następnie przemieszczaj się w stronę następnych godzin. Drugi – Wzór Koła – opiera się na poruszaniu palców po coraz mniejszych okręgach, od brzegu piersi w kierunku sutka. Wykonuj przy tym okrężne ruchy, rysując małe kółka, przypominające ogniwa łańcucha. Stosując trzeci sposób – Wzór Sieci – przemieszczaj palce z góry na dół, tworząc po drodze małe zakola.

Badanie piersi można wykonywać w kilku pozycjach. Najwygodniej jest położyć się na plecach i podłożyć pod głowę rękę od strony badanej piersi. To samo badanie można wykonać w pozycji siedzącej, trzymając dłoń z tylu głowy. Warto również sprawdzić pierś, leżąc na boku i trzymając na czole jedną rękę. Pamiętaj, że pierś zawsze badasz ręką, która znajduje sie po przeciwnej stronie, niż badana pierś.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Poprzedni artykułPreparaty na włosy
Następny artykułBeta-karoten – jak działa?
Arnika Mazur

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wymagane oznaczenia na zabawkach dla dzieci

Kupując dla dziecka zabawki, warto zwracać uwagę na ich oznaczenia, gdyż na tej podstawie można ocenić, czy dana jest dla dziecka bezpieczna. W przepisach prawa za zabawkę uznaje się dowolny produkt zaprojektowany lub przewidziany do używania w czasie zabawy przez dzieci w wieku do lat 14. Oznaczenia te mają zapewnić prawidłowe używanie zabawek przez dzieci i chronić ich bezpieczeństwo poprzez przekazanie informacji dotyczącej cech zabawki rodzicom.

Jak robić zdjęcia ślubne?

Fotografowanie ślubu wymaga błyskawicznego działania, umiejętności dostosowania się do zastanych warunków oświetleniowych, wyłapania najciekawszych momentów i emocji, towarzyszącym uczestnikom wesela.

Zobacz też

Jaki skuter kupić?

Skuter - tak bardzo lubiany i ceniony środek transportu w krajach basenu Morza Śródziemnego i u nas w kraju staje się bardzo popularny. Na ulicach naszych miast skutery stają się powoli wszechobecne. Nic dziwnego. W zakorkowanych miastach są wygodną, szybką i stosunkowo tanią alternatywą dla samochodu. Skuter o pojemności do 50 cm pali jedynie ok. 3l benzyny /100 km!!

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: