Photoshop to tylko jeden z programów, w którym możemy bez zbędnych trudności zmieniać kolory przedmiotów znajdujących się na zdjęciu. Podobnie możemy to zrobić w Gimpie lub innym programie do obróbki zdjęć. Warto nauczyć się pracy na warstach, to pozwoli nam na bezproblemowy powrót do wcześniejszej wersji i nie zmusi do wielokrotnego otwierania tego samego pliku.

Krok 1: Otwieramy zdjęcie osoby, której chcemy zmienić kolor oczu. Kilkamy na „plik”, następnie „otwórz” i wybrane zdjęcie. Możemy też dwukrotnie kliknąć przyciskiem myszy na szare tło programu i wybrać zdjęcie, które chcemy otworzyć.

zmiana koloru oczu w Photoshopie

Krok 2: Aby zmienić kolor, musimy zaznaczyć obszar, w który chcemy ingerować. Wybieramy narzędzie zaznaczenia, najlepiej „lasso” i zaznaczamy tęczówkę oka. Z palety funkcji tego narzędzia u góry wybieramy „dodaj do zaznaczenie” (druga ikonka od lewej), dzięki czemu będziemy mogli zaznaczyć drugą tęczówkę bez trzymania wciśniętego klawisz „shift”. Zaznaczamy drugie oko. W sumie, moglibyśmy zacząć korektę na tej warstwie, ale żeby w razie pomyłki łatwiej było nam wrócić do początku, kopiujemy zaznaczone tęczówki na osobną warstwę. Klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy „warstwa przez kopiowanie”. Będziemy pracować na nowoutworzonej warstwie. W razie, gdyby coś poszło nie tak, zawsze będziemy mogli ją usunąć i wrócić do pierwotnego obrazu. Warstwa, na której pracujemy, podświetlona będzie na niebiesko.

zmiana koloru oczu porada

Krok 3: Klikamy na „barwa/nasycenie” i suwakami wybieramy odpowiedni kolor, nasycenie i jasność. Na tym etapie właściwe moglibyśmy już skończyć, ale żeby było jeszcze ładniej, wybierzemy „balans kolorów” i za pomocą trzech dostępnych suwaków dopieszczamy kolor tęczówek.

jak zmienić kolor oczu w Photoshopie

Krok 4: Na koniec możemy jeszcze użyć narzędzia „rozmycie” i przesunąć nim po obrzeżach tęczówki, tak żeby nasza ingerencja w kolor oczu była mniej widoczna. Na koniec spłaszczamy warstwy, wybierając „warstwa” i „spłaszcz obrazek” lub „”złącz widocznie”.

Z jakich opcji Photoshopa najcześciej korzystacie? Jesteście zadowoleni z efektów, jakie dają?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomysły na zabawę z tatą
Następny artykułJak nauczyć dziecko porządku?

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here