Wspólne tematy. Niezbędna dla wzajemnej akceptacji jest rozmowa na różne tematy. Wśród całej gamy możliwych dziedzin życia na pewno znajdzie się coś, co Was do siebie zbliży. Może się okaże, że macie z teściową podobne poglądy lub lubicie te same książki. Świetnym sposobem na przełamanie lodów będzie na przykład wspólne wybranie się na zakupy. Potem można wpaść z teściową do miłej knajpki na pyszną kawę lub herbatę i w atmosferze relaksu trochę poplotkować.

Wspólne imprezy domowe. W zbliżeniu się do rodziny męża na pewno pomoże Ci również organizowanie wspólnych imprez. Nie musi to być zawsze jakaś wyjątkowa okazja, wystarczy na przykład raz w tygodniu zaprosić teściów na obiad lub po prostu podwieczorek. Znaną zasadą międzyludzkich relacji jest fakt, że przyjaźń nawiązuje się proporcjonalnie do częstotliwości widywania się z daną osobą. Jeśli będziesz więc regularnie spotykać się z teściami, szybko powinniście się wzajemnie do siebie przekonać. Zwłaszcza Twoja teściowa nie będzie Cię podejrzewać o próbę izolowania męża od jego rodziny.

Włączenie teściów w opiekę nad dzieckiem. Jeśli masz dziecko, bardzo dobrym pomysłem na zbudowanie przyjaznych relacji z teściami może być włączenie ich do opieki nad Twoją pociechą. Z jednej strony zacieśnisz rodzinne więzi, z drugiej natomiast zyskasz dużą pomoc w codziennych sytuacjach. Ważne jedynie, abyś wyraźnie nakreśliła rodzicom męża Waszą wizję wychowania dziecka. Unikniesz wtedy niepotrzebnych spięć i nieporozumień na tym tle. Jeśli od początku jasno określisz granice, prawdopodobnie teściowie nie będą już świadomie próbować ich przekraczać. Oczywiście nie możesz być bardzo restrykcyjna, ponieważ zadaniem dziadków jest rozpieszczanie wnuka. Na pewno więc teściowie będą pozwalać dziecku na więcej niż Ty.

Gracie w jednej drużynie. W celu ułożenia dobrych stosunków z teściami przede wszystkim nie możesz się do nich negatywnie nastawiać. Pamiętaj, że są to rodzice Twojego męża i nawet jeśli nie zawsze się z nimi zgadzasz, z pewnością życzą Wam wszystkiego dobrego. W każdej rodzinie pojawiają się kłótnie i napięcia. Trzeba jednak spróbować czasem zrozumieć drugą stronę i po prostu dać jej szansę.

Lubicie własnych teściów?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSuszone pomidory – przepis
Następny artykułCiasto czekoladowo-pomarańczowe – przepis

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here