Oczywiście nie ma nic niestosownego w wysłaniu życzeń smsem. Czasami sytuacja nie pozwala na wykonanie telefonu, a tym bardziej na zrobienie tego osobiście. Na wysłanie tradycyjnej kartki może też już być za późno. Tymczasem wysyłając życzenia smsem, mamy pewność, że adresat natychmiastowo otrzyma naszą wiadomość. Obecnie wszechobecność komórek sprawiła, że wiadomości wysyłane za ich pośrednictwem traktowane są jak listy. Dlatego nadawcę wiadomości obowiązuje poprawność językowa, uważanie na literówki oraz dbałość o jasne formułowanie wypowiedzi. Adresat nie widzi naszych emocji, gestykulacji, nie słyszy tonu głosu, dlatego treść wysyłanego smsa musi być czytelna dla drugiej osoby.

Komu wypada składać życzenia smsem?

Przede wszystkim osobie, o której jesteśmy pewni, że jej to nie urazi. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii, lepiej zadzwonić z życzeniami do jubilata czy solenizanta. Osoba ta poczuje się wyróżniona i z pewnością bardziej się ucieszy niż z samej wiadomości. Podobnie zachowujemy się w stosunku do swoich bliskich. Wyjątkiem są sytuacje, gdy ktoś przebywa zagranicą, pracuje, albo jest bardzo zajęty – wtedy składanie życzeń smsem będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem.

sms z życzeniamumorguefile.com

Uwaga!

Wysyłane życzenia powinny być dostosowane do osoby, które jej składamy. W internecie roi się od gotowych szablonów z życzeniami, które wystarczy tylko wystukać na klawiaturze. Osoba, której wysyłamy takie życzenia, może poczuć się pominięta i urażona. A przecież życzenia składa się w zupełnie innym celu. Chcąc sprawić, aby adresat wiadomości poczuł się wyjątkowy, powinno się samemu formułować tekst życzeń. Będzie to o wiele bardziej oryginalne aniżeli skopiowanie szablonu albo cudzych życzeń.

W jaki sposób najczęściej składacie życzenia? Zdarza Wam się wysyłać je SMS-em? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here