Savoir-vivre Czy wypada składać życzenia SMS-em?

Czy wypada składać życzenia SMS-em?

-

Oczywiście nie ma nic niestosownego w wysłaniu życzeń smsem. Czasami sytuacja nie pozwala na wykonanie telefonu, a tym bardziej na zrobienie tego osobiście. Na wysłanie tradycyjnej kartki może też już być za późno. Tymczasem wysyłając życzenia smsem, mamy pewność, że adresat natychmiastowo otrzyma naszą wiadomość. Obecnie wszechobecność komórek sprawiła, że wiadomości wysyłane za ich pośrednictwem traktowane są jak listy. Dlatego nadawcę wiadomości obowiązuje poprawność językowa, uważanie na literówki oraz dbałość o jasne formułowanie wypowiedzi. Adresat nie widzi naszych emocji, gestykulacji, nie słyszy tonu głosu, dlatego treść wysyłanego smsa musi być czytelna dla drugiej osoby.

Komu wypada składać życzenia smsem?

Przede wszystkim osobie, o której jesteśmy pewni, że jej to nie urazi. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii, lepiej zadzwonić z życzeniami do jubilata czy solenizanta. Osoba ta poczuje się wyróżniona i z pewnością bardziej się ucieszy niż z samej wiadomości. Podobnie zachowujemy się w stosunku do swoich bliskich. Wyjątkiem są sytuacje, gdy ktoś przebywa zagranicą, pracuje, albo jest bardzo zajęty – wtedy składanie życzeń smsem będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem.

sms z życzeniamumorguefile.com

Uwaga!

Wysyłane życzenia powinny być dostosowane do osoby, które jej składamy. W internecie roi się od gotowych szablonów z życzeniami, które wystarczy tylko wystukać na klawiaturze. Osoba, której wysyłamy takie życzenia, może poczuć się pominięta i urażona. A przecież życzenia składa się w zupełnie innym celu. Chcąc sprawić, aby adresat wiadomości poczuł się wyjątkowy, powinno się samemu formułować tekst życzeń. Będzie to o wiele bardziej oryginalne aniżeli skopiowanie szablonu albo cudzych życzeń.

W jaki sposób najczęściej składacie życzenia? Zdarza Wam się wysyłać je SMS-em? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Szlak tatarski – informacje

Kulturę Orientu można podziwiać na ścianie wschodniej. Właśnie tam utworzono szlak tatarski, który przybliża historię osadnictwa Tatarów w Polsce. Znajduje się na nim 16 miast, miasteczek i wsi. Każda z tych miejscowości w jakiś sposób nawiązuje do tej historii, przybliża dziedzictwo: religię oraz zwyczaje tej mniejszości narodowej.

Jak wybrać stylowe meble do domu? Czas na zakupy!

Podpowiadamy, jak wybrać wysokiej jakości meble, które wyróżniają się...

Zobacz też

Jakie oświetlenie do salonu?

Salon jest miejscem, które kojarzy nam się z miłymi chwilami wypoczynku, czasem spędzanym z rodziną czy przyjmowaniem gości. To najbardziej „reprezentacyjna” a zarazem uniwersalna część naszego mieszkania czy też domu, więc warto dołożyć wszelkich starań, aby stworzyć w niej odpowiednią atmosferę i klimat. Chociaż każdy pokój dzienny jest inny ze względu na różne metraże, wysokość czy ustawność, można powiedzieć, że zazwyczaj żyrandol powieszony na środku sufitu i naturalne światło padające przez okno nie wystarczą, aby odpowiednio doświetlić całe pomieszczenie.

Objawy i rodzaje zaburzeń nastroju: jak je rozpoznać?

Zaburzenia nastroju to choroba psychiczna, która wpływa na nastrój, emocje, zachowanie i zdolność funkcjonowania codziennego. Często są one nierozpoznawane...

Busy z Katowic do Holandii zawsze na czas?

Wybierając busy z Katowic do Holandii można liczyć na komfortową podróż, dojazd do miejsca docelowego w wybranym terminie, co...

Może Cię zainteresuje: