Savoir-vivre Jak nosić frak?

Jak nosić frak?

-

Obecnie frak uświetnia tylko wielkie uroczystości, takie jak premiery, wystawne przyjęcia i inne uroczystości. Frak jest strojem wieczorowym, co oznacza, że nie należy zakładać go przed godziną 19.

Istnieją dwa fasony tego stroju:

Frak klasyczny (na przykład noszony przez dyrygentów na koncertach)
Frak angielski (bardzo często używany jako strój pana młodego)

Oba rodzaje fraków uszyte są z czarnego sukna, klapy mają pokryte jedwabiem. Na zewnętrznych szwach spodni znajdują się jedwabne lampasy. Do tego rodzaju stroju obowiązują standardowe dodatki takie, jak:

Biała koszula ze sztywnym gorsetem i mankietami,
Biała kamizelka
Wiązana muszka w kolorze białym
Czarne, sięgające kolan skarpety
Czarne lakierki

Uwaga!

Zakładając frak należy pamiętać, aby nigdy nie zapinać jego guzików i nie zdejmować jego górnej części. Nie należy również trzymać rąk w kieszeniach fraka, siadając natomiast trzeba podwinąć jego poły.

Zdarzyło Wam się nosić frak? Z jakiej okazji? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zarejestrować znak towarowy?

Znak towarowy pełni przede wszystkim funkcje reklamy, stanowi wyznacznik pochodzenia produktu i zapewnia o jego jakości. Wykreowanie wizerunku firmy trwa wiele lat, dlatego gdy firma odniesie na rynku sukces i jest rozpoznawalna warto postarać się o rejestrację znaku towarowego, którym posługuje się w obrocie. Zapewni to ochronę przed oszustami, którzy będą chcieli podszywać się pod dane oznaczenie i czerpać z tego korzyści. Także właściciele małych i średnich przedsiębiorstw mogą czerpać korzyści z zarejestrowania znaków towarowych na swe produkty i usługi. Sama procedura rejestracji znaku towarowego jest procedurą ściśle administracyjną, a w związku z tym - sformalizowaną.

Jak namalować obraz olejny na płótnie – krok po kroku

Malowanie farbami olejnymi jest dosyć kosztownym hobby. Dobre jakościowo farby olejne są drogie, a oprócz nich należy zaopatrzyć się również w olej lniany, terpentynę, różnego rodzaju pędzle, podobrazie. Technika nie należy do najłatwiejszych, jednak gdy zapoznamy się z jej podstawami, poświęcimy czas na naukę i wykażemy się odrobiną cierpliwości efekty powinny nas pozytywnie zaskoczyć.

Zobacz też

Copywriting – co to jest?

Napisanie przykuwającego uwagę i skutecznego tekstu reklamowego, jest w obecnych czasach przesytu reklamą, sztuką trudną i wymagającą dużego doświadczenia, w połączeniu w kreatywnością. Jeśli chcemy aby tekst reklamowy był trafny, jego napisanie powinniśmy powierzyć doświadczonemu copywriterowi, lub agencji reklamowej. Pisząc teksty samemu wpadamy w pułapkę. Jako właściciel firmy wiemy o produkcie znacznie więcej niż konsument. Rzeczy które nam wydają się nieważnymi, podstawowymi, banalnymi, dla klienta mogą mieć ogromne znaczenie informacyjne. Natomiast szczycenie się osiągnięciami firmy, może wywołać w nim znudzenie. Nie będą one miały dla konsumenta znaczenia. Dlatego praca copywritera jest potrzebna. Wnosi on nie tylko umiejętność redagowania tekstu, ale i spojrzenie z zewnątrz.

Modne i piękne wanny wolnostojące

Urządzenie własnej łazienki to zadanie trudne, ale bardzo ważne. Jeśli podejdziesz do tego w odpowiedni sposób, będzie ono bardzo...

Gadżety religijne dla siebie i najbliższych

Gadżety religijne mogą być świetnym prezentem dla osoby, której bliskie są wartości chrześcijańskie. Wśród nich znajdują się drobiazgi codziennego...

Może Cię zainteresuje: