Savoir-vivre Upominki biznesowe - co wypada wręczyć?

Upominki biznesowe – co wypada wręczyć?

-

Upominki biznesowe mogą pomóc w utrzymywaniu dobrych relacji z klientami, cz też kontrahentami. Poprzez wręczenie komuś drobnego upominku można okazać swoją sympatię, wdzięczność za poświęcony czas, a także wzmocnić relacje handlowe.

Upominki biznesowe bywają jednak nieco kłopotliwe. To znaczy, że prezenty nie mogą być zbyt wartościowe. W przeciwnym razie możemy zostać o próbę przekupstwa. Najbezpieczniej jest zatem ofiarowywać gadżety reklamowe (kubki i pióra z firmowym logo, koszulki i tym podobne drobiazgi). Swoją skromną wartością nie zobowiązują osoby ofiarowywanej do rewanżu. Pomagają natomiast w podtrzymywaniu pozytywnych relacji z klientem. W przypadku nawiązania bliższych stosunków z kontrahentem można pozwolić sobie na wręczenie bardziej osobistego upominku. Jeśli znamy jakieś szczegóły z życia prywatnego klienta, wiemy o czym marzy, albo też czym się interesuje możemy wykorzystać to przy wyborze prezentu.

Upominki biznesowe mogą być wręczone również z okazji świąt, imienin oraz jubileuszu firmy. W takich okolicznościach możemy zastąpić typowe upominki biznesowe na bukiet kwiatów, słodycze, lub butelkę dobrego trunku.

Wręczając upominek zrezygnujmy z dawani komuś absolutnie bezużytecznych przedmiotów. Nie należy również wykorzystywać wcześniej ofiarowywanych prezentów. Prezenty „przechodnie” mają to do siebie, że nie są dawane z uczuciem. Jeśli już decydujemy się komuś na wręczanie takiego upominku upewnijmy się czy w nie zawiera on biletu wizytowego, lub kartki z życzeniami od pierwotnego darczyńcy.

Dajecie czasami biznesowe upominki? Co na nie wybieracie? Dajcie znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Stosowanie leków w ciąży

W czasie ciąży unikamy używek i wszelkiego typu produktów, które mogłyby szkodzić dziecku. Czy leki także znajdują się w grupie zakazanych substancji?

Kiedy policja może zatrzymać prawo jazdy?

Policja może w określonych przypadkach zatrzymać prawo jazdy kierowcy. Przypadki te są wymienione w ustawie o ruchu drogowym - poza wskazani sytuacjami nie powinno zdarzyć się że zostaniemy pozbawieni prawa jazdy. Kierowców najbardziej zaś interesuje fakt, czy po zatrzymaniu prawa jazdy będą mogli wrócić swoim samochodem do domu czy zdążyć do pracy. Co w tym zakresie mówi ustawa?

Zobacz też

Składanie serwetek – czapka biskupa (+film)

Serwetka w kształcie czapki biskupa może być ładnym i ciekawym elementem wystroju. Złożenie nie jest bardzo trudne i nie wymaga dużo czasu. Bardziej elegancko wyglądają chusty wykonane z materiału, ale papierowe też będą odpowiednie.

Wkrótce zostaniesz mamą? O tych gadżetach warto pomyśleć!

Jako przyszła mama na pewno nie możesz doczekać się spotkania z maleństwem. W trzecim trymestrze pojawia się syndrom wicia...

Urządź swoje wnętrze i… śpij spokojnie. Dobre łóżko to podstawa!

Wybierając łóżko zazwyczaj mamy na uwadze to, by pasowało do stylu wnętrza. Słusznie, ponieważ jest ono najważniejszym meblem w...

Może Cię zainteresuje: