Nie wiedzieć dlaczego, utarło się już przekonanie, że ślub cywilny jest wydarzeniem mniej ważnym ślubem. I o ile dla prawdziwych katolików jest on jedynie zwykłą formalnością, bo prawdziwy ślub składają przed Bogiem w kościele, to dla wielu osób, właśnie prawne zawarcie związku małżeńskiego stanowi podstawę wspólnego życia. I dlatego właśnie tak dużo czasu zajmuje kobietom podjęcie decyzji, co założyć, aby pomimo urzędowego charakteru uroczystości, wyglądać olśniewająco i pięknie.

Pierwsza podstawowa zasada głosi, że zakładana na ślub cywilny sukienka, musi być nowa, nigdy wcześniej nie noszona. Sukienka, ponieważ po wieloletniej tradycji zakładania na tego typu uroczystości poważnych i bardzo formalnych garsonek, wyniesionej jeszcze z okresu komunizmu, kobiety współczesne zdecydowanie odrzuciły ten trend. To właśnie dzięki temu odbywające się w Urzędzie Stanu Cywilnego śluby przestały być tak ponure. Stały się równie uroczyste jak śluby kościelne.

W Urzędach Stanu Cywilnego coraz częściej pojawiają się panny młode w zwiewnych sukienkach, które kolorystyką i materiałem nieco przypominają suknie ślubne. Najczęściej zatem wybierane są suknie w kolorze écru lub bieli, sięgające kolan, zdecydowanie rzadziej zdarzają się wyniosłe i pełne szyku, długie suknie wieczorowe.

Dużo jednak zależy od pory roku. Wiele Pań bowiem rezygnuje z delikatnych i uroczych sukienek, na rzecz nieco bardziej praktycznych i cieplejszych, ponadto zakładane są do nich płaszcze lub ocieplane bolerka, również nawiązujące do tradycji ślubów kościelnych.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzesądy ślubne
Następny artykułUnieważnienie ślubu kościelnego

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here