Ślub Wieczór panieński - pomysły

Wieczór panieński – pomysły

-

Stąd właśnie tak popularne wieczory panieńskie i kawalerskie. Organizacją wieczoru panieńskiego zajmują się najczęściej koleżanki i przyjaciółki przyszłej żony, ewentualnie jej świadkowa, jeżeli jest bliską i zaprzyjaźnioną osobą. Pod wpływem wielu zagranicznych filmów utarł się zwyczaj, że wieczory panieńskie powinno urządzać się w przeddzień ślubu. Jednak w praktyce jest to niemal niemożliwe. Od samego rana w dniu ślubu Panna Młoda musi być na nogach, aby sprostać wszystkim przygotowaniom, zabiegom fryzjerskim i kosmetycznym, a ponadto musi się wyspać, aby móc przetańczyć całą noc. Dlatego wieczory panieńskie urządzane są zwykle tydzień lub dwa tygodnie wcześniej.

W organizacji wieczoru panieńskiego najważniejsze jest to, aby przebieg imprezy i związane z nią plany nie były znane przyszłej Pannie Młodej. Jedyne, o czym może, a nawet powinna wiedzieć jest termin oraz lista gości, którzy przybędą. Najczęściej każdy wieczór panieński zaczyna się w domu, gdzie zbierają się wszystkie uczestniczące w nim panie, a następnie udają się na miejsce imprezy. Ciekawym pomysłem na wyróżnienie się z tłumu jest wybranie jednego, określonego stylu lub motywu przewodniego. Bardzo często jest nim wybranie koloru jednego z elementów ubioru, który założą wszystkie panie (najczęściej jest to czerwień). Zdarzają się również jednakowe dodatki, jak boa z piór, opaski na włosy z diabelskimi różkami, koszulki informujące o uczestnictwie w wieczorze panieńskim i inne.

Doskonałym sposobem jest znalezienie jednego konkretnego miejsca, w którym wszystkie panie spędzą noc. Rezerwacji należy jednak dokonać dużo wcześniej, szczególnie wtedy, gdy grupa jest nieco większa. Ponadto tym, co króluje wśród pomysłów na prezenty dla przyszłej Panny Młodej, na które składają się zwykle wszystkie jej koleżanki, jest bielizna i erotyczne, śmieszne drobiazgi mające urozmaicić życie małżeńskie. W czasie wspólnej nocnej zabawy doskonałym urozmaiceniem i okazją do zabawy są liczne testy i zagadki, dotyczące życia małżeńskiego i przyszłego małżonka.

Macie jakieś inne pomysły na organizację wieczoru panieńskiego? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Poprzedni artykułUnieważnienie ślubu kościelnego
Następny artykułŁosoś – przepis
Joanna Białek

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zasady kuchni koszernej

Kuchnia koszerna to narodowa kuchnia Żydów; jej podstawą jest przestrzeganie koszerności - podziału żywności na dozwoloną i niedozwoloną. Podział ten wywodzi się wprost z Biblii. Kuchnia koszerna oparta jest na zasadach. Współcześnie okazuje się, że ich przestrzeganie to nie tylko religijny nakaz, ale także możliwość świadomego wyboru konsumenta: bo dzięki przestrzeganiu zasad koszerności żywność jest bezpieczna i godna zaufania.

Jak rozwiązywać konflikty w rodzinie?

Konflikt z reguły jest nieprzyjemny dla obu stron. Często jednak okazuje się korzystny, ponieważ rozwiązania trudnej sytuacji, pokazania problemu i nazwania go. Konflikt prowadzi do zmian niezbędnych do rozwoju w relacjach międzyludzkich. Unikanie go nie jest dobrą strategią na dłuższą metę.

Zobacz też

Sposoby na wzdęcia

Wzdęcia, powstawanie gazów oraz towarzysząca im nieraz kolka są objawami słabego trawienia oraz formowania się w organizmie toksyn. Przyczyny powstawania wzdęć leżą zazwyczaj w błędnej diecie, spożywaniu pokarmów, które są trudne do strawienia. Wzdęcia mogą się pojawić także w wyniku nerwowego lub emocjonalnego rozstroju. Jakie są sposoby radzenia sobie ze wzdęciami?

O czym pamiętać, kupują nowy wężyk do fajki wodnej?

Elastyczne wężyki do shishy odpowiadają za komfort palenia, a po części również za zapach dymu. Jeśli wybierzesz model, który...

Pompa próżniowa – jak wybrać, montować i eksploatować?

Coraz częściej zdarza się, że nawet we własnych domach i mieszkaniach montujemy systemy klimatyzacji. Oczywiście w prywatnych obiektach są...

Może Cię zainteresuje: