Dokumenty Rachunek do umowy o dzieło - wzór

Rachunek do umowy o dzieło – wzór

-

W przypadku umowy o dzieło wystawiony rachunek za wykonanie umowy musi zawierać wszelkie informacje niezbędne dla celów podatkowych (przekazanych właściwemu urzędowi skarbowemu) – zwłaszcza zaś wskazywać koszty uzyskania przychodów, strony umowy, daty zawarcia i wykonania umowy.

Jeżeli prace stanowiące przedmiot umowy stanowią utwór w rozumieniu przepisów prawa autorskiego i udział wykonawcy w pracy twórczej przy powstaniu dzieła wyniósł 100%, koszty uzyskania przychodu z tytułu wynagrodzenia należnego za wykonanie przedmiotu umowy o dzieło wynoszą 50%, w innym wypadku kształtują się na poziomie 20%. Rachunek powinien zawierać informację o terminie odbioru dzieła, oświadczenie wykonawcy o osobistym wykonaniu dzieła. Z rachunku musi wynikać kwota należności podatkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ważność konta – sieci komórkowe

Coraz większa konkurencja na rynku telefonii komórkowej w Polsce wymusza zmiany wśród największych operatorów. Chcąc zachować konkurencyjność oferty, muszą oni reagować na zachowania graczy zabierających im najwięcej klientów. W przeciwnym razie straty w ilości klientów mogą być w dłuższym czasie znaczne.

Złamanie paznokcia żelowego – jak zapobiec?

Przedłużone, sztuczne paznokcie teoretycznie nie powinny się łatwo łamać niestety może zdarzyć nam się taka przykra niespodzianka. Co jest najczęstszą przyczyną takich wypadków?

Zobacz też

Jak często wymieniać opony?

Przepisy mówią o konieczności wymiany opon, kiedy głębokość bieżnika jest mniejsza niż 1,6 mm. Dopuszczenie do takiego stanu zużycia opon jest skrajnym brakiem odpowiedzialności. Zatem kiedy więc wymieniać opony na nowe?

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: