Dokumenty Rachunek do umowy o dzieło - wzór

Rachunek do umowy o dzieło – wzór

-

W przypadku umowy o dzieło wystawiony rachunek za wykonanie umowy musi zawierać wszelkie informacje niezbędne dla celów podatkowych (przekazanych właściwemu urzędowi skarbowemu) – zwłaszcza zaś wskazywać koszty uzyskania przychodów, strony umowy, daty zawarcia i wykonania umowy.

Jeżeli prace stanowiące przedmiot umowy stanowią utwór w rozumieniu przepisów prawa autorskiego i udział wykonawcy w pracy twórczej przy powstaniu dzieła wyniósł 100%, koszty uzyskania przychodu z tytułu wynagrodzenia należnego za wykonanie przedmiotu umowy o dzieło wynoszą 50%, w innym wypadku kształtują się na poziomie 20%. Rachunek powinien zawierać informację o terminie odbioru dzieła, oświadczenie wykonawcy o osobistym wykonaniu dzieła. Z rachunku musi wynikać kwota należności podatkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie są objawy ciąży u chomika?

Chomiki osiągają dojrzałość płciową bardzo wcześnie, bo już w wieku 4-6 tygodni, nie należy jednak dopuszczać do ich rozmnażania przed ukończeniem 6 miesiąca. Ciąża jest dużym obciążeniem dla organizmu i jeśli dojdzie do niej wcześniej może negatywnie wpłynąć na rozwijające się jeszcze zwierzę. Nie powinno się również rozmnażać starszych zwierząt (powyżej 1,5 roku).

Jak zamontować radio samochodowe?

Nie znam kierowcy, który nie lubiłby posłuchać dobrej muzyki w czasie jazdy. Jeżeli jeszcze nie masz radia w aucie lub chcesz wymienić stare, zepsute na coś nowego to podpowiadam, jak się za to zabrać.

Zobacz też

Jakie ogrodzenie wybrać?

Wybór ogrodzenia często zelży od tego, z jakim sąsiedztwem mamy do czynienia i jakie funkcje powinno nasze ogrodzenie spełnić. Możemy przy jego pomocy zabezpieczyć posesję i zapewnić ochronę gości przed psem, który pełni rolę strażnika. Oprócz tego może ono być ładnym uzupełnieniem domu, świadczącym o pewnym standardzie życia jego mieszkańców. Poszczególne rodzaje ogrodzenia posiadają pewne wady i zalety, które należy poznać przed podjęciem decyzji o montażu takiego typu ogrodzenia.

Pompa próżniowa – jak wybrać, montować i eksploatować?

Coraz częściej zdarza się, że nawet we własnych domach i mieszkaniach montujemy systemy klimatyzacji. Oczywiście w prywatnych obiektach są...

Autos – sprawdzony dostawca wysokiej klasy części zamiennych do pojazdów użytkowych

W przypadku firm, które dysponują flotą pojazdów użytkowych, szybka dostawa części zamiennych jest na wagę złota. Właśnie dlatego warto...

Może Cię zainteresuje: