Dokumenty Umowa spółki jawnej - wzór

Umowa spółki jawnej – wzór

-

Umowa spółki jawnej podlega pod reżim przepisów prawnych kodeksu spółek handlowych. Spółka jawną jest spółką osobową, która prowadzi przedsiębiorstwo pod własną firmą,  i nie jest inną spółką handlową.  W spółce jawnej każdy ze wspólników odpowiada za zobowiązania spółki bez ograniczenia całym swoim majątkiem solidarnie z pozostałymi wspólnikami oraz ze spółką.

Umowa spółki jawnej powinna zostać zawarta na piśmie – brak zachowania formy pisemnej skutkuje nieważnością umowy. Spółka jawna działa pod własną firmą. Zgodnie z art. 24 § 1 k.s.h firma spółki jawnej powinna zawierać nazwiska lub firmy (nazwy) wszystkich wspólników albo nazwisko albo firmę (nazwę) jednego albo kilku wspólników oraz dodatkowe oznaczenie „spółka jawna”. W praktyce używa się skrótu „sp.j.”.

Umowa spółki jawnej powinna określać firmę i siedzibę spółki, określenie wkładów wnoszonych przez każdego wspólnika i ich wartość, definiować oraz wskazywać przedmiot działalności spółki, określać czas trwania spółki, jeżeli jest oznaczony. Co ważne, spółka jawna powstaje nie w chwili podpisania umowy spółki, lecz dopiero z chwilą wpisu spółki do Krajowego Rejestru Sądowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zasady diety dla cukrzyków

Według ekspertów zawartość talerza diabetyka nie różni się wiele od tego, co na swoim talerzu ma osoba dbająca o zdrowie i smukłą figurę. Zasadnicza różnica jest taka, że diabetyk musi pamiętać o tym, że każdy produkt spożywczy ma określony indeks glikemiczny (IG). Dlatego przy komponowaniu codziennego menu powinien mieć on pod ręką „ściągawkę” produktów żywnościowych z zanotowanym IG.

Ćwiczenia na uda

Jeżeli nie mamy wyćwiczonych mięśni ud, skóra wiotczeje i robi się oklapnięta. Nierówne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w skórze skutkuje powstaniem cellulitisu. O mięśnie ud powinny dbać zwłaszcza panie, które lubią nosić krótkie spódniczki. Można je ćwiczyć chodząc po schodach, czy jeżdżąc na rowerze. Znakomicie działa na nie wypad w góry. Jeżeli zauważycie, że wasze mięśnie nie są dostatecznie wyćwiczone, zawsze możecie wykonać kilka prostych ćwiczeń.

Zobacz też

Warzywa – przepisy

Warzywa to idealny składnik wielu smacznych potraw oraz źródło cennych witamin i mikroelementów tak niezbędnych dla zdrowia i urody. Mimo iż tradycyjna polska kuchnia jest w nie uboga, to warto zainteresować się przepisami i zwiększyć ich ilość w swoim jadłospisie. Ich powrót na nasze stoły zawdzięczamy rosnącej popularności programów kulinarnych, głównie tych brytyjskich, autorstwa Nigelli Lawson, Gordona Rumsay'a czy Jamiego Olivera.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: