Dokumenty Rachunek do umowy zlecenia - wzór

Rachunek do umowy zlecenia – wzór

-

W przypadku umowy zlecenia wystawiony rachunek za wykonanie umowy musi zawierać wszelkie informacje niezbędne dla celów podatkowych (przekazanych właściwemu urzędowi skarbowemu) oraz dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Umowa zlecenie podlega składkom ZUS w określonych przypadkach, o czym warto wiedzieć. Zatem, jeżeli zleceniobiorcą (przyjmującym zlecenie) jest przedsiębiorca – po stronie zleceniodawcy nie powstaje obowiązek ani odprowadzania składek ZUS ani też odprowadzania zaliczki na podatek dochodowy.

W dobie zawierania umów zlecenia z pracownikami – koniecznym stało się zabezpieczenie interesów osoby fizycznej, nie będącej przedsiębiorcą, w zakresie zarówno kwestii podatkowych, jak i zabezpieczenia społecznego (ZUS). Skoro przyjmujący zlecenie nie ma żadnego innego tytułu rodzącego obowiązek ubezpieczenia – umowa zlecenia podlega składkom ZUS. Z kolei zaliczka na podatek dochodowy pobierana jest w wysokości 18% należności, która podlega pomniejszeniu o koszty uzyskania przychody (średnio na poziomie 20%, w przypadku praw autorskich – choćby zlecenie stworzenia np. projektu strony internetowej koszty te mogą wzrosnąć do 50%). Poniżej wzór rachunku zawierający powyższe informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zrobić decoupage na metalu – krok po kroku

Metalowe osłonki, doniczki oraz konewki będą wyglądać wyjątkowo efektownie, jeśli pomalujemy je i ozdobimy serwetkami. Ozdabianie decoupage’m metalowych przedmiotów jest doskonałą opcją zwłaszcza wtedy, gdy ów przedmioty są stare i zniszczone.

Konto oszczędnościowe a inwestycje – porównanie

Te dwa sposoby lokowania środków pieniężnych stają się wyraźną konkurencją dla tradycyjnej lokaty bankowej. Dzięki nim możemy się spodziewać większych zysków. Różnica między kontem oszczędnościowym a inwestycją jest przede wszystkim w ryzyku jakie za sobą niosą, ale nie tylko.

Zobacz też

Jak opiekować się psem ze złamaną łapą?

Jeśli nasz pies złamie łapę lub podejrzewamy, że mogło dojść do złamania bądź zwichnięcia, natychmiast zabieramy zwierzę do lekarza weterynarii. Każda minuta zwłoki wiąże się dla psa z dużym cierpieniem.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: