Dokumenty Rachunek do umowy zlecenia - wzór

Rachunek do umowy zlecenia – wzór

-

W przypadku umowy zlecenia wystawiony rachunek za wykonanie umowy musi zawierać wszelkie informacje niezbędne dla celów podatkowych (przekazanych właściwemu urzędowi skarbowemu) oraz dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Umowa zlecenie podlega składkom ZUS w określonych przypadkach, o czym warto wiedzieć. Zatem, jeżeli zleceniobiorcą (przyjmującym zlecenie) jest przedsiębiorca – po stronie zleceniodawcy nie powstaje obowiązek ani odprowadzania składek ZUS ani też odprowadzania zaliczki na podatek dochodowy.

W dobie zawierania umów zlecenia z pracownikami – koniecznym stało się zabezpieczenie interesów osoby fizycznej, nie będącej przedsiębiorcą, w zakresie zarówno kwestii podatkowych, jak i zabezpieczenia społecznego (ZUS). Skoro przyjmujący zlecenie nie ma żadnego innego tytułu rodzącego obowiązek ubezpieczenia – umowa zlecenia podlega składkom ZUS. Z kolei zaliczka na podatek dochodowy pobierana jest w wysokości 18% należności, która podlega pomniejszeniu o koszty uzyskania przychody (średnio na poziomie 20%, w przypadku praw autorskich – choćby zlecenie stworzenia np. projektu strony internetowej koszty te mogą wzrosnąć do 50%). Poniżej wzór rachunku zawierający powyższe informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Przyprawy do ryb

Ryby mogą być bardzo różne, choć przeważnie kojarzą się z lekko tranowym zapachem fileta w panierce. Tymczasem karp czy lin będą smakować zupełnie inaczej niż okoń, a makrela nie da się porównać ze śledziem. Dlatego kieruj się przy wyborze potraw tłustością ryby i jej pochodzeniem: czy jest to ryba morska, czy słodkowodna, z rzeki czy stawu.

Jak wpisać działalność gospodarczą do KRS?

Krajowy Rejestr Sądowy w skrócie KRS prowadzą w systemie elektronicznym sądy rejonowe (gospodarcze). Obejmują one obszar województwa lub jego część. Jakie podmioty są wpisywane KRS i w jaki sposób można dokonać wpisania działalności do tego rejestru? Przedstawiamy najważniejsze zagadnienia.

Zobacz też

Okres zwrotu z inwestycji alternatywnych

Wzrastająca popularność inwestycji alternatywnych sprawia, że niektóre osoby mogą je postrzegać jako źródło szybkich zysków. Taki pogląd jest jednak zupełnie błędny. W gruncie rzeczy jedyną formą inwestycji alternatywnej, która może zapewnić krótkookresowe profity są inwestycje w surowce na rynku pozagiełdowym (ang. Over The Counter - OTC). Taka forma lokowania środków wiąże się z koniecznością zastosowania sporej dźwigni finansowej, co z olei zwiększa ryzyko finansowe. Poza wspomnianym wyjątkiem wszystkie formy lokowania kapitału w nietypowe aktywa są ukierunkowane na długoterminowy horyzont inwestycyjny (od 3 do 10 lat).

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: