Dokumenty Świadectwo pracy - wzór

Świadectwo pracy – wzór

-

Obowiązek wydania świadectwa pracy przez pracodawcę wynika wprost z Kodeksu pracy. Art. 97 § 1 Kodeksu pracy stanowi, że obowiązek wydania przez pracodawcę świadectwa pracy powstaje w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy, a zatem także w sytuacji, gdy pracownik nadal świadczy pracę dla tego samego pracodawcy –na podstawie umowy o pracę na okres próbny, umowy o pracę na czas określony lub umowy o pracę na czas wykonania określonej pracy, uwzględniając zakończone okresy zatrudnienia na podstawie takich umów, zawartych w okresie 24 miesięcy, poczynając od zawarcia pierwszej z tych umów. Wydanie świadectwa pracy nie może być uzależnione od uprzedniego rozliczenia się pracownika z pracodawcą.

Pracownik, który nie zgadza się z treścią świadectwa pracy – może wystąpić do pracodawcy z wnioskiem o jego sprostowanie. Nieuwzględnienie wniosku przez pracodawcę otwiera pracownikowi wstąpienie na drogę sądową z tym samym żądaniem. Szczegółowe wytyczne co do treści świadectwa pracy zostały wskazane w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania.

Poprzedni artykułUmowa zaliczki – wzór
Następny artykułUmowa barterowa – wzór

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co grozi za wejście na teren prywatny?

Wejście na teren prywatny traktowane może być jak wtargnięcie, które zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia lub nawet pozbawienia wolności.

Anemia – informacje

Anemia, czyli niedokrwistość, przejawia się obniżeniem zawartości czerwonych krwinek i hemoglobiny we krwi. Jest ona rezultatem zaburzeń układu krwionośnego bądź utraty krwi.

Zobacz też

Kosmetyki naturalne – przepisy

Ekologiczny styl życia wiąże się nie tylko z segregacją śmieci, oszczędzaniem wody i światła czy zakupami produktów oznaczonych napisem BIO. Warto zdecydować się na używanie kosmetyków pochodzących z organicznych składników. W końcu w przeszłości kobiety używały tylko specyfików do pielęgnacji urody, zrobionych samodzielnie i pochodzenia naturalnego.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: