Dokumenty Świadectwo pracy - wzór

Świadectwo pracy – wzór

-

Obowiązek wydania świadectwa pracy przez pracodawcę wynika wprost z Kodeksu pracy. Art. 97 § 1 Kodeksu pracy stanowi, że obowiązek wydania przez pracodawcę świadectwa pracy powstaje w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy, a zatem także w sytuacji, gdy pracownik nadal świadczy pracę dla tego samego pracodawcy –na podstawie umowy o pracę na okres próbny, umowy o pracę na czas określony lub umowy o pracę na czas wykonania określonej pracy, uwzględniając zakończone okresy zatrudnienia na podstawie takich umów, zawartych w okresie 24 miesięcy, poczynając od zawarcia pierwszej z tych umów. Wydanie świadectwa pracy nie może być uzależnione od uprzedniego rozliczenia się pracownika z pracodawcą.

Pracownik, który nie zgadza się z treścią świadectwa pracy – może wystąpić do pracodawcy z wnioskiem o jego sprostowanie. Nieuwzględnienie wniosku przez pracodawcę otwiera pracownikowi wstąpienie na drogę sądową z tym samym żądaniem. Szczegółowe wytyczne co do treści świadectwa pracy zostały wskazane w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania.

Poprzedni artykułUmowa zaliczki – wzór
Następny artykułUmowa barterowa – wzór

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Witaminy na cerę

Bardzo łatwo zapamiętać, które witaminy są szczególnie ważne dla skóry. Pamiętajcie, aby nie zabrakło Wam witamin A, B i C. Istotna dla skóry jest również witamina E – antyoksydant, który najlepiej działa na skórę w zestawieniu z witaminą C.

Pasta z kurczaka i suszonych pomidorów – przepis

Wielbiciele past nigdy się nie znudzą, poszukując nowych smaków i połączeń. W doborze składników na pastę panuje dowolność - ważne, by składniki współgrały.

Zobacz też

Szynka w galarecie – przepisy

Szynka w galarecie z warzywnymi dodatkami i dobrze przyprawiona to prawdziwy rarytas, który zasmakuje nawet największym smakoszom. Co więcej, choć ze względu na tężejącą galaretkę jest daniem, które w zasadzie długo się robi, w rzeczywistości jest bardzo łatwe i szybkie do zrobienia. Tak naprawdę wystarczą do jej przyrządzenia składniki, które praktycznie każdy z nas zawsze ma w lodówce. Poniżej przedstawiam dwa ciekawe i na pewno warte wykonania przepisy na szybkę w galarecie.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: