Dokumenty Umowa kupna-sprzedaży nieruchomości - wzór

Umowa kupna-sprzedaży nieruchomości – wzór

-

Umowa sprzedaży nieruchomości powinna być sporządzona w formie aktu notarialnego – pod rygorem nieważności. Przed sporządzeniem takiej umowy konieczne jest zapoznanie się z dokumentacją dotyczącą nieruchomości – należy przeanalizować, czy nieruchomość nie jest obciążona hipoteką, sprawdzić, czy sprzedaży dokonuje osoba będąca właścicielem nieruchomości, jakie jest przeznaczenie nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Przeznaczenie nieruchomości jest bardzo istotnym aspektem, gdyż np. zakup działki budowlanej na terenie zalewowym jest nieekonomiczne – ryzyko powodzi uniemożliwia wybudowanie na takiej działce domu.

Warto sprawdzić, czy przedstawione przez właściciela działki dokumenty są aktualne – zwłaszcza w zakresie powierzchni nieruchomości, jej uzbrojenia oraz przeznaczenia. Jeżeli chcemy nabyć działkę budowlaną pod budowę domu – upewnijmy się, że ma ona zapewniony dostęp do drogi publicznej – czy to przez ustanowioną służebność drogi konicznej, czy też z zakupem działki powinniśmy kupić udział w drodze wewnętrznej prowadzącej do tej działki. Brak uregulowanego prawnie dojazdu (nawet, jeżeli faktycznie jest możliwość dojechania do nieruchomości) uniemożliwi budowę domu na działce – nie otrzymamy pozwolenia na budowę. Ponadto, warto upewnić się, że na działce nie ma urządzeń przesyłowych – stacja transformatorowa na działce budowlanej uniemożliwia budowę domu. Poniżej typowy wzór umowy sprzedaży nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sos myśliwski – przepis

Jeśli szukasz prostego przepisu na bogaty, gęsty i niezwykle intensywny sos, może cię zainteresować właśnie sos myśliwski.

Owalna twarz – makijaż. Jak malować?

Właścicielkom takiego kształtu twarzy można pozazdrościć. Jest to najbardziej pożądany kształt w naszej szerokości geograficznej, dlatego też nie trzeba go korygować.

Zobacz też

Puzzle Quest – jak szybko zdobyć 50 level?

Istnieje pewien trik na maksymalne zwiększenie poziomu postaci, który nie wymaga toczenia sporej ilości walk. Chcesz się dowiedzieć jak tego dokonać? Przeczytaj.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: