Dokumenty Umowa kupna-sprzedaży nieruchomości - wzór

Umowa kupna-sprzedaży nieruchomości – wzór

-

Umowa sprzedaży nieruchomości powinna być sporządzona w formie aktu notarialnego – pod rygorem nieważności. Przed sporządzeniem takiej umowy konieczne jest zapoznanie się z dokumentacją dotyczącą nieruchomości – należy przeanalizować, czy nieruchomość nie jest obciążona hipoteką, sprawdzić, czy sprzedaży dokonuje osoba będąca właścicielem nieruchomości, jakie jest przeznaczenie nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Przeznaczenie nieruchomości jest bardzo istotnym aspektem, gdyż np. zakup działki budowlanej na terenie zalewowym jest nieekonomiczne – ryzyko powodzi uniemożliwia wybudowanie na takiej działce domu.

Warto sprawdzić, czy przedstawione przez właściciela działki dokumenty są aktualne – zwłaszcza w zakresie powierzchni nieruchomości, jej uzbrojenia oraz przeznaczenia. Jeżeli chcemy nabyć działkę budowlaną pod budowę domu – upewnijmy się, że ma ona zapewniony dostęp do drogi publicznej – czy to przez ustanowioną służebność drogi konicznej, czy też z zakupem działki powinniśmy kupić udział w drodze wewnętrznej prowadzącej do tej działki. Brak uregulowanego prawnie dojazdu (nawet, jeżeli faktycznie jest możliwość dojechania do nieruchomości) uniemożliwi budowę domu na działce – nie otrzymamy pozwolenia na budowę. Ponadto, warto upewnić się, że na działce nie ma urządzeń przesyłowych – stacja transformatorowa na działce budowlanej uniemożliwia budowę domu. Poniżej typowy wzór umowy sprzedaży nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czym są obligacje zamienne?

Obligacje zamienne to szczególny rodzaj papieru wartościowego, który pozwala na połączenie roli dłużnika oraz akcjonariusza. Takie papiery dłużne, prócz tradycyjnych praw, które przysługują obligatariuszowi, pozwalają na uzyskanie akcji spółki w określonej liczbie oraz po określonej cenie (są hybrydą zwykłej obligacji oraz warrantu subskrypcyjnego).

Dlaczego warto jeść śniadanie?

Śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem i nie powinno się go pomijać w swoim dziennym jadłospisie. Gdy wstajemy, przerwa od ostatniego posiłku wynosi około 8 godzin, dlatego nasz organizm znajduje się w stanie deficytu kalorycznego. Nasz organizm wydziela hormon, zwany kortyzolem, którego wydzielanie nasila się w godzinach porannych.

Zobacz też

Muffinki z białym serkiem – przepis

Muffinki, nazywane również mufinami, to okrągłe, niewielkie bułeczki, przyrządzane na słodko, słono lub pikantnie, a ich rodowód nie jest do końca znany. Stąd też o miano państwa, z którego wywodzą się te wypieki, wojnę toczą Brytyjczycy oraz Amerykanie. Przy czym przepisy i sposoby wypieku muffinków w obu tych krajach zdecydowanie różnią się od siebie.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: