Dokumenty Umowa kupna-sprzedaży przyczepy - wzór

Umowa kupna-sprzedaży przyczepy – wzór

-

Umowa sprzedaży przyczepy campingowej powinna zawierać taką samą treść, jak umowy sprzedaży innych pojazdów. Zasadnicza różnica dotyczy opisu przedmiotu sprzedaży. Elementy opisu przedmiotu umowy mogą wskazywać następujące parametry: długość, wagę, wyposażenie (jakie urządzenia, czy klimatyzacja, ogrzewanie, multimedia itp.) oraz określać typ przyczepy. Niekiedy interesującym parametrem będzie marka, rok produkcji.

Umowa sprzedaży przyczepy campingowej nie wymaga żadnej szczególnej formy. Jeżeli strony przyjmują formę pisemną pod rygorem nieważności – należy jej przestrzegać dokonując zmian w umowie lub składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Niezależnie od powyższego, dla celów dowodowych – warto jest zawrzeć umowę sprzedaży na piśmie – choćby z uwagi na obowiązek rejestracji pojazdu w urzędzie (wydziale komunikacji) czy zawarcia umowy ubezpieczenia.

Umowa jest niezbędna dla zarejestrowania przyczepy. Problemem może okazać się w praktyce okoliczność, że w przypadku zakupu przyczepy zakupionej z zagranicy w Wydziale Komunikacji żąda się przedstawienia zaświadczenie VAT – 25 – którego właściciel przyczepy nie uzyska w urzędzie skarbowym, gdyż zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym przyczepa to „pojazd bez silnika, przystosowany do łączenia go z innym pojazdem”, zatem nie jest pojazdem mechanicznym. Skoro nie jest pojazdem mechanicznym i nie posiada silnika – nie podlega obowiązkowi uiszczenia podatku od towarów i usług z tytułu przewozu z innego państwa członkowskiego.

Poprzedni artykułUmowa dożywocia – wzór
Następny artykułUmowa licencyjna – wzór

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Babeczki czekoladowe – przepis

Dla wszystkich, którzy w chwilach stresujących lub zwyczajnie dla rozluźnienia sięgają po słodkie czekoladki, ciasteczka i ciasta, doskonałym rozwiązaniem będą domowej roboty czekoladowe babeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale również są bardzo aromatyczne. Poniżej prezentuję kilka naprawdę ciekawych i godnych uwagi przepisów na smaczne babeczki czekoladowe.

Jak odblokować wszystkie zakończenia gry w Prince of Persia Warrior Within?

Myślisz, że gra może mieć tylko jedno zakończenie? Prince of Persia Warrior Within zaskoczy Cię – możesz skończyć dobrze albo źle. Dowiedz się jak dotrzeć do właściwego zakończenia.

Zobacz też

Jak ukryć romans?

Romansowanie za plecami partnera czasami bywa bardzo przyjemne. Zresztą inaczej w ogóle nikt by się na to nie decydował. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie chcemy rozbijać dotychczasowego związku, a zdrada ma charakter czysto fizyczny? Psychologowie twierdzą, że jeżeli nie chcemy ranić partnera, nie powinniśmy przyznawać się do niewierności. W jaki sposób jednak ukryć romans?

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: