Dokumenty Umowa zamiany samochodu, nieruchomości - wzór

Umowa zamiany samochodu, nieruchomości – wzór

-

Umowa zmiany jest typem umowy nazwanej. Została opisana w Księdze III tytuł XII Kodeksu cywilnego. Zgodnie z art. 603 k.c. przez umowę zamiany każda ze stron zobowiązuje się przenieść na drugą stronę własność rzeczy w zamian za zobowiązanie się do przeniesienia własności innej rzeczy. Przedmiotem umowy mogą być zarówno rzeczy, jak i prawa majątkowe, co oznacza, że przedmiotem umowy mogą być także nieruchomości czy też spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu.

Umowa zamiany jest bardzo zbliżona do umowy sprzedaży, w taki też sposób określone powinny zostać podstawowe obowiązki stron umowy zamiany – mówi o tym wprost art. 604 k.c., zgodnie z którym do zamiany stosuje się odpowiednio przepisy o sprzedaży. W obrocie handlowym umowa zmiany jest określana jako umowa tzw. barterowa. Przepisy prawa nie przewidują szczególnej formy takiej umowy – chyba, że formę taką wskazują odrębne przepisy. Umowa zamiany nieruchomości czy też spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu musi zostać zawarta w formie aktu notarialnego – pod rygorem nieważności. W przypadku różnicy wartości pomiędzy przedmiotami zamiany – jedna ze stron może zostać w umowie zobowiązana do dopłaty wartości rzeczy lub prawa na rzecz drugiej strony umowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak obniżyć ciśnienie ziołami?

Nadciśnienie, czyli zbyt wysokie ciśnienie krwi, to choroba wyjątkowo zdradliwa. Może rozwijać się przez pewien czas niepostrzeżenie, ale jej skutki bywają nieodwracalne, a zdarza się i tak, że tragiczne. Nadciśnienie trzeba leczyć: dietą, zmianą trybu życia, ziołami i farmakologicznie. Z uwagi na to, że zioła na nadciśnienie działają silnie, ich stosowanie wymaga dyscypliny i wiedz

Oświetlenie łazienkowe – aranżacje

Łazienka to pomieszczenie, gdzie szczególnie ważną rolę odgrywa światło. Korzystamy z niej często rano lub wieczorem, gdy dostęp do naturalnego oświetlenia jest już niemożliwy. Ponadto, wiele łazienek, zwłaszcza te w blokach, w ogóle nie posiada okna. Jesteśmy wiec w takim wypadku zdani tylko i wyłącznie na sztuczne oświetlenie, więc warto dobrać je tak, aby spełniało swoje zadanie możliwie jak najlepiej. Należy także mieć na uwadze, że lampy i innego rodzaju źródła świata mogą też stanowić element dekoracyjny, a nastrojowa poświata w łazience doda jej klimatu i wyjątkowości.

Zobacz też

Czy warto studiować za granicą?

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej zwiększyły się możliwości studiowania za granicą. Obecnie student decydujący się na taki naukowy wyjazd ma wiele możliwości do wyboru.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: