Do ich przygotowania

I
30 dag pieczarek,
kilka ziemniaków,
1 mała cebulka,
kilka łyżek mąki,
kostka rosołowa,
bulion warzywny lub mięsny,
kilka łyżek śmietany,
zielenina (szczypiorek, natka pietruszki lub koperek).

II
1/2 kg pieczarek,
średniej marchewki,
małej pietruszki,
niewielkiego kawałka selera,
kawałka pora (około 20 cm),
1/3 kostki masła,
bulionu mięsnego,
około 5 ziemniaków,
śmietana oraz mąką do zagęszczenia

Uwaga!

Doskonałym uzupełnieniem każdego przepisu na zupę pieczarkową jest również świeży estragon. Należy dodać go do gotującego się bulionu, aby oddał swój aromat i smak.

I

Pieczarki należy dokładnie oczyścić i pokroić w cienkie plasterki. 1 małą cebulkę pokroić w kostkę, podsmażyć na niewielkiej ilości oleju i dodać pieczarki. Do tego wsypać małą łyżeczkę mąki i delikatnie podsmażyć. Tak przygotowane składniki dodać do bulionu i po zagotowaniu dołożyć śmietanę uważając, aby się nie zważyła. Przed podaniem posypać na talerzu zieleniną i podawać z gotowanymi osobno, pokrojonymi w kostkę ziemniakami. Dla uzyskania mocniejszego i bardziej wyrazistego smaku zupy, siekaną nać pietruszki można dodać jeszcze w trakcie jej gotowania.

II

Wszystkie warzywa, poza ziemniakami i porem, należy zetrzeć na tarce do jarzyn. Masło rozpuścić na patelni, dołożyć do niego krojone warzywa i lekko poddusić, aby zmiękły. Po chwili dodać również cały kawałek pora, posolić do smaku i nadal dusić. Pod koniec dodać do warzyw drobno pokrojone pieczarki i przez cały czas delikatnie mieszać. Kiedy całość zacznie się ładnie rumienić, przełożyć do większego garnka, zalać bulionem, dodać ziemniaki pokrojone w drobną kostkę i gotować do miękkości. Na samym końcu należy wyjąć z zupy por, całość doprawić do smaku solą i pieprzem, zabielić śmietaną, zagęścić mąką i przed podaniem posypać zieleniną.

Zupę pieczarkową możemy podawać nie tylko z ziemniakami, ale także z chlebem lub chrupiącymi złoto-brązowymi grzankami. Możemy również posypać niewielką ilością tartego żółtego sera.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSushi – przepisy
Następny artykułSuszone morele – właściwości

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here