Ze scrapbookingu, który pierwotnie polegał na ozdabianiu albumów ze zdjęciami, wyodrębnił się cardmaking, który jak sama nazwa wskazuje, polega na tworzeniu okazjonalnych kartek.

Przy tworzeniu urodzinowej kartki możesz wziąć pod uwagę zamiłowania solenizanta i na tym oprzeć swój projekt. Fotografie, kwiaty z papieru i tkanin, koronki, pióra, hafty, kolorowe papiery, szablony, farbki i filce – użyj wyobraźni i połącz elementy ze sobą.

Małej dziewczynce z pewnością spodobają się zwierzątka, lalki, baloniki, biedronki; chłopca ucieszą ciuchcie i samochody. Potrzebny będzie papier ozdobny o większej gramaturze, klej, guziki, kolorowe papiery. Koła samochodu można zrobić z guziczków, włosy lalki z włóczki. Jeśli baloniki przykleimy na grubszym kartoniku, uzyskamy efekt trójwymiarowy. Sztuczne futerko przyda się przy wykonywaniu zwierzątek.

Koronki i hafty ozdobią urodzinową kartkę dla mamy lub babci. Zrób kwiatki z materiału: wytnij kółka z organzy, brzegi opal zapalniczką (aby zapobiec strzępieniu się materiału); kółka nałóż na siebie, połącz nitką i doszyj koraliki; za pomocą kleju przymocuj kwiatka do kartki.

Jeśli tworzysz obrazki za pomocą haftu krzyżykowego, użyj tej umiejętności. Przyklej gotowy obrazek do kartki, doklej ramkę. Wyjątkowa kartka jest już gotowa.

Masz przyjaciółkę, która interesuje się modą – ofiaruj jej kartkę w kształcie torebki, szafy albo sukienki. Wypróbuj decoupage’u trójwymiarowego. Polega on na tworzeniu obrazów, które dają wrażenie głębi. Cała sztuka polega na wykonaniu kilku kopii tego samego rysunku. Poszczególne elementy wycina się i przykleja warstwami. Całość daje nam wrażenie trójwymiaru, ponieważ pierwszy plan ma więcej warstw i jest jakby oderwany od tła.

Skopiujmy więc wielokrotnie jedno zdjęcie. Przyjrzyjmy się dokładnie i wyodrębnijmy poszczególne plany. Wytnijmy poszczególne elementy i przyklejmy je w wybranych miejscach.

Uwaga!

Prawda, że pomysłów na własnoręczne wykonanie urodzinowych kartek jest wiele? Wypróbuj któregoś z podanych sposobów. Gwarantuję, że twoja kartka pozostanie niezapomniana.

Jak myślicie – ręcznie wykonana kartka to dobry pomysł? Gdybyście otrzymali taką od kogoś, co byście pomyśleli? Podzielcie się opiniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here