Pierwsza Komunia to jedna z ważniejszych rodzinnych uroczystości. Jeśli nie planujesz dużego przyjęcia, możesz wykonać zaproszenia samodzielnie. Jednak uroczystość nabierze dla dziecka większej wagi, jeśli pozwolisz mu wykonać zaproszenia razem z Tobą.

ozdobny papier w formacie A4, może być wytłaczany – ważne, żeby gramatura papieru wynosiła między 250-350 g/m2
kilka kawałków brystolu – pamiętaj o tym, aby trzymać się odpowiedniej kolorystyki; czerń i biel to kolory ponadczasowe – kontrastowe połączenie, które pasuje do wszystkiego; inne kolory, które pasują do uroczystości związanych z kościołem to np.: ecru, żółty, niebieski, złoty i srebrny
nożyczki
klej
linijka
wstążka
ołówek

 • Krok pierwszy

  Składamy sztywny papier na pół i zanim zaczniemy przyklejać motywy, zaplanujmy dokładnie pracę. Jeśli będziemy przyklejać elementy bez namysłu, może zdarzyć się tak, że niektóre po prostu nam się nie zmieszczą na kartce. Warto użyć linijki i ołówkiem zaznaczyć (delikatnie) strategiczne miejsca.

 • Krok drugi

  Z kolorowego brystolu wycinamy prostokąt i trzy kwadraty. Z ich pomocą utworzymy tło dla krzyża, kielicha i różańca. Kwadraty muszą być równe, a ich wielkość adekwatna do wielkości naklejek. Kwadraty przyklejamy na nieco większy prostokąt – wszystkie w jednej linii. Całe tło, w postaci kwadratów przyklejonych do prostokąta, przyklejamy równo na ozdobnej kartce. Na kwadratach umieszczamy naklejki.

 • Krok trzeci

  To, czy treść zaproszenia napiszemy własnoręcznie, czy zrobimy to w edytorze tekstu i wydrukujemy, zależy od nas samych. Czasem nasze pismo nie jest zbyt estetyczne i czytelne – wtedy właśnie polecam komputer. Jeśli lubimy pisać i do tego potrafimy kaligrafować, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wypisali zaproszenia odręcznie. W sklepach jest duży wybór ozdobnych pisaków, więc na pewno znajdziesz tam coś odpowiedniego na tę okazję. Gotowe zaproszenie przewiązujemy wstążką.

 • W sklepie z akcesoriami do scrapbookingu zaopatrz się w naklejki i akrylowe aplikacje z charakterystycznymi motywami, które będą pasować na tę okazję (polecam niezawodne Allegro.pl). Na pewno znajdziesz tam krzyże, kielichy, czy anioły, które przykleisz do ozdobnego papieru. W pasmanterii zaopatrz się w transparentną wstążkę.

  Jak myślicie – ręcznie wykonane zaproszenia, komunijne czy ślubne, to dobry pomysł? Gdybyście takie otrzymali od kogoś, co byście pomyśleli? Podzielcie się opiniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here